18. 12. 2013

Krka - Krško 26:21 (11:10)

Krka iz Novega mesta je v 17. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegla tretjo zaporedno zmago. Novomeščani so bili pred domačimi gledalci boljši od predzadnjega na lestvici Krškega s 26:21 (11:10).

KRKA - KRŠKO 26:21 (11:10)

Novo mesto - Športna dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Nahtigal (Ljubljana).

Krka: Jurečič 5, Suholežnik 1, Lavrič, Didovič 2, Špende 3, Štangelj, Maričič, Irman 6, Grubar, Rašo, Furdi, Cvikl 2, Zaponšek, Adamčič 1, Klobčar 6.

Krško: Polutnik, Miklavčič 3, Sikošek, Jazbec, Dular, Ban, Dimc, Sobotič 1, Žitnik, Kučuč 4, Majerle 1, Čanžar 3, Koprivc 6, Vovk, Zoran 1, Omerzel 2.

Sedemmetrovke: Krka 4 (6), Krško 5 (3).

Izključitve: Krka 6 minut, Krško 2 minuti.

Ekipa iz Krškega je tekmo začela dobro, vodila s 6:4 in 8:6, ko so domačini poravnali na 8:8, pa niso več dopustili, da jih gosti ogrozijo na poti do zmage. Po prvem polčasu je sicer kazalo, da se bodo za dve točki v drugem delu morali še močno potruditi, saj so vodili le za gol (11:10).

Krško je po velikem odmoru izenačilo na 11:11, nato pa so Novomeščani zagospodarili v Marofu. S petimi zaporednimi goli so povedli 16:12. Krčani so se še enkrat približali (16:18), a so domači rokometaši v drugi polovici drugega polčasa zanesljivo zadržali prednost in osvojili nov par točk.

V domači vrsti sta bila najbolj razpoložena Jan Irman in Mitja Klobčar, zadela sta po šestkrat, na drugi strani je Luka Koprivc prav tako zabil šest golov.

Na zadnji letošnji tekmi se bo Krško v soboto doma pomerilo s Slovanom, Krko čaka gostovanje pri Svišu iz Ivančne Gorice.