18. 12. 2013

Trimo - Ribnica Riko hiše 24:23 (12:12)

Igralci Trima so na derbiju 17. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške z zadetkom razlike premagali ekipo Ribnice Riko hiš. V napeti končnici tekme v Trebnjem so gostitelji Dolenjci po šestdesetih minutah zmagali s 24:23 (12:12).

TRIMO TREBNJE - RIBNICA RIKO HIŠE 24:23 (12:12)

Trebnje - Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev: 200, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Trimo Trebnje: Ferlin, Grandovec 1, Florjančič 5, Radelj 4, Sušin 2, Skol 2 (2), Ferkulj 6, Udovič 1, Rojc 2, Ratajec 1, Korelec.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Košmrlj 1, Abrahamsberg 4 (1), Fink 6, Leban 2 (1), Markovič 5, Nosan 4, Pucelj 1, Henigman, Pahulje.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (2), Ribnica Riko hiše 5 (2).

Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Ribnica Riko hiše 6 minut.

Trimo Trebnje je v napetem obračunu ekip s sredine lestvice v zaključku tekme z Ribnico prišel do zmage, sedme prvenstvene, Ribnica je zabeležila šesti poraz. Kljub temu je še naprej na četrtem mestu, Trebanjci so šesti.

Ribničani so tekmo začeli odločno, povedli s 3:0, po 5:2 pa so jih domači začeli loviti. Izenačili so na 7:7, prvič so povedli v 28. minuti (11:10), na veliki odmor pa sta ekipi šli pri rezultatu 12:12.

Trebanjci so po vrnitvi na igrišče hitro zabili štiri gole, kljub prednosti pa so se gosti znova vrnili (17:16). Ekipi sta bili spet poravnani pri 20:20, nato je dvakrat zadel Alen Markovič in Ribničani so bili v 51. minuti v prednosti (22:21).

V zaključku napetega dvoboja je domači Trimo vendarle prišel do dveh zadetkov prednosti. V minuti je za 24:22 zadel Rok Skol, Črt Abrahamsberg pa je nato le še omilil poraz.

Strelsko najbolj razpoložena sta bila Jaka Ferkulj na domači in Blaž Fink na gostujoči strani, oba sta zadela po šestkrat.

V 18. krogu bo Trimo gostoval pri Jeruzalemu Ormožu, Ribnica Riko hiše bo gostila Maribor Branik, obe tekmi pa bosta v soboto.