18. 12. 2013

Gorenje Velenje - Sevnica 36:22 (19:12)

Gorenje, vodilno moštvo na prvenstveni lestvici v 1. NLB Leasing ligi, je v 18. krogu prišlo do nove visoke zmage. Velenjski rokometaši so pred domačimi gledalci v Rdeči dvorani nadigrali goste iz Sevnice s 36:22 (19:12).

GORENJE VELENJE - SEVNICA 36:22 (19:12)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Čretnik in Turnšek.

Gorenje Velenje: Taletović, N. Cehte 3, Medved 1, S. Burić 3, B. Burić, K. K. Cehte, Skube 4, Golčar 2, Šoštarič 6, Papež 4 (1), Vrečar 4, Gams 2, Nosan 1 (1), Oštir, Dujmović 6 (1), Bećiri.

Sevnica: Bratanović, Flajs 3, Dražetič 6, Gorenjak 2, Brečko, Krnc, Djurdjević 3 (1), Ošlovnik 1, Božič, Cigler 1 (1), Grušovnik 1, Brilej 1, Bezgovšek 2, Fižuleto 1, Pernovšek 1, Gjerek.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Sevnica 4 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Sevnica 4 minute.

Vodilni Velenjčani proti gostom iz Sevnice niso imeli nikakršnih težav. Zlahka so prišli do 16. zmage, po kateri ostajajo tri točke pred najbližjimi zasledovalci Celjani. Sevničani pa so doživeli deseti poraz in so osmi.

Po dokaj izenačenem uvodu tekme so se Velenjčani prvič resno odlepili pri izidu 8:4, zatem pa prednost pridno plemenitili. Do konca polčasa so pobegnili že na plus sedem (19:12), tako da je bil zmagovalec že takrat praktično odločen.

Domači rokometaši pa niso popuščali niti v drugem polčasu, sprva so se gosti še približali na 21:17, po izidu 25:20 pa naredili delni izid 7:0, ušli na 32:21, najvišjo prednost pa imeli prav ob koncu tekme.

Pri Velenjčanih sta po šest golov zabila Mario Šoštarič in Marko Dujmović, pri gostih pa jih je šest dosegel Alen Dražetič.

Gorenje bo zadnjo tekmo leta igralo v soboto, ko bo gostovalo v Izoli, Sevnica pa bo isti dan gostila Celjane.