21. 12. 2013

Jeruzalem Ormož - Trimo Trebnje 34:30 (17:17)

Ormožani so domačo z zmago v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi proti Trimu s 34:30 (17:17) ujeli Trebanjce po številu točk. Oba kluba imata na prvenstveni lestvici po 16 točk, kolikor jih je zbrala tudi Krka iz Novega mesta.

JERUZALEM ORMOŽ - KRKA 34:30 (17:17)

Ormož - Športna dvorana na Hardeku, gledalcev: 300, sodnika: Masleša (Trbovlje) in Pangerc (Škofljica).

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, Poznič, Štumberger, Putarek, Bogadi 8, Radujković 6, Čudič 2, Gregorc 1, Mavrič, Šišmanovič 10, Mesarić 6, Rajšp, Peček 1, Kirič.

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Brana, Korelec 2, Femec, Radelj 7, Murčehajić, Ratajec 5 (1), Skol, Sušin, Baznik, Rojc 2, Udovič 1, Ferkulj 5, Grandovec 2, Florjančič 4.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 0, Trimo Trebnje 2 (2).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 4 minute, Trimo Trebnje 4 minute.

V prvem delu je bil dvoboj v Ormožu izenačen. Domača ekipa ni vodila več kot za en zadetek, na drugi strani so Trebanjci trikrat vodili za dva (6:4, 8:6, 14:12). A domače so v prvem polčasu v napadu na površju držali Aleš Šišmanovič s šestimi ter David Bogadi in Siniša Radujković s po štirimi zadetki.

Na drugi strani je bil najbolj razpoložen krožni napadalec Marko Radelj (na koncu tekme sedem golov). Ta je povzročal največ preglavic ormoški obrambi in dosegel štiri gole, polčas pa se je končal neodločeno (17:17).

V 40. minuti je bil izid še zadnjič izid izenačen(23:23), nato pa so domači stopili na plin. Bolje so zaigrali v obrambi, v napadu sta se spet razigrala Šišmanovič (tekmo je končal z desetimi goli) in Bogadi (8), pridružil se jima je še Danijel Mesarić.

Gostom so ob koncu pošle moči. V 56. minuti je tako Jeruzalem vodil celo za sedem zadetkov (34:27), Trebanjci pa so do izteka tekme le še ublažili poraz.

Po premoru se bo ligaško tekmovanje nadaljevalo šele 1. februarja 2014, v 19. krogu bodo Ormožani gostili Ribničane, Trebnje pa Sevnico.