21. 12. 2013

Sviš Ivančna Gorica - Krka 28:16 (9:8)

Čeprav so igralci Sviša iz Ivančne Gorice v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi premagali Krko z 28:16 (9:8), ostajajo na zadnjem mestu na lestvici. Novomeščani so v tem krogu doživeli deveti prvenstveni poraz.

SVIŠ IVANČNA GORICA - KRKA 28:16 (9:8)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev: 200, sodnika: Klančar in Parezanovič (oba Ribnica).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanović, Polak 1, Zidar, Potokar 1, Zavodnik 2, Muhovec 6, Medved, S. Stopar 5 (2), Pekolj 2, Bučar 1, Kalabić 4, Slapničar, Marinčič 1, Sašek 2, G. Stopar 3, Sendelbah.

Krka: Jurečič 2, Suholežnik, Lavrič 1, Didovič, Špende 2, Štangelj, Maričič 1, Irman 1, Grubar, Rašo, Furdi, Orlič, Cvikl 3 (1), Zaponšek, Adamčič, Klobčar 6 (3).

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (2), Krka 6 (5).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6 minut, Krka 10 minut.

Zadnjeuvrščeni Sviš je leto 2013 le končal s prvenstveno zmago, in sicer drugo, ki pa mu vseeno ni pomagala zlesti z zadnjega mesta. Tokrat so igralci iz Ivančne Gorice predvsem v drugem polčasu dali lekcijo Novomeščanom, ki bodo prezimili na petem mestu.

Domači rokometaši so tekmo začeli z vodstvom 2:0, gosti pa so jih ujeli pri 5:5 ter nato celo vodili z 8:6. A do konca polčasa je gostiteljem uspelo spet priti v ospredje z golom razlike (9:8).

Že v uvodnih minutah nadaljevanja so igralci Sviša hitro naredili zajetno razliko. Z delnim izidom 4:0 so ušli na 13:8, pozneje pa prednost le še oplemenitili.

Pri domačih je bil strelsko najboljši Aleš Muhovec s šestimi goli, pri gostih pa Mitja Klobčar prav tako s šestimi zadetki.

Sviš bo v 19. krogu konec januarja gostoval pri Slovanu, Krka pa bo na začetku februarja gostila Maribor.