9. 2. 2013

Krka - Trimo Trebnje 28:32 (11:20)

Dolenjski derbi v 19. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške med Krko in Trimom se je končal z zmago gostov. Trebanjci so v Novem mestu zmagali s štirimi zadetki razlike, končni izid pa je bil 32:28 (20:11).

KRKA - TRIMO TREBNJE 28:32 (11:20)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 600, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Krka: Vrbinc, Štangelj, Jurečič 6, Flajs 5 (1), Leban 3 (1), Lavrič, Didovič, Okleščen 1, Erčulj, Fink 3, Maričič 1, Irman 2, Furdi, Orlič 5 (2), Cvikl 2, Klobčar.

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 1, Femec, Lukanc, Paladin 4, Ratajec 2, Čeh, Skol, Sušin 7, Rojc 2, Zoran, Skube 9 (3), Grandovec 1, Aguirrezabalaga 6 (1), Brana.

Sedemmetrovke: Krka 6 (4), Trimo Trebnje 4 (4).

Izključitve: Krka 6 minut, Trimo Trebnje 8 minut.

Dolenjski derbi se je razpletel po željah Trebanjcev. Z današnjim zmagoslavjem v dvorani Marof so se utrdili na petem mestu v državnem prvenstvu, pred šestouvrščenimi Novomeščani pa imajo tri točke prednosti.

Izbranci gostujočega stratega Iva Vajdla so temelje za končno zmago postavili v prvem polčasu, predvsem v obdobju med 18. in 25. minuto, ko so naredili delni izid 8:0. Ob odhodu na veliki odmor so si priigrali devet golov prednosti (20:11), zalogo v zadetkih pa brez stresnih trenutkov zadržali do konca lokalnega obračuna.

Gostitelji v odsotnosti poškodovanega prvega zvezdnika Jerneja Papeža enostavno niso bili kos Trebanjcem, za nameček pa sta bila silno nerazpoložena oba domača vratarja: Anže Vrbinc je zbral le tri, Matej Štangelj pa nobene obrambe.

V zmagoviti ekipi je Staš Skube dosegel devet, Jure Sušin pa sedem golov. Pri poražencih je bil strelsko najbolj učinkovit Jan Jurečič s šestimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v sredo, 13. februarja, na domačem igrišču gostila velenjsko Gorenje, novomeška pa bo v soboto, 16. februarja, gostovala v Krškem.