13. 2. 2013

Maribor Branik - Jeruzalem Ormož 40:34 (21:19)

Maribor - Športna dvorana Tabor, gledalcev 100, sodnika: Ocvirk in Štrigl (oba Velenje).

Maribor Branik: Čudič G., Štefanič 3, Mirković, Tarabochia 3, Svalina 2, Oštir, Špelić 10, Špende, Razgor 6, Pučnik, Pešić, Zarabec 4 (1), Šoštarič 7, Sok 2, Šimič, Mlakar 3.
Jeruzalem Ormož: Žuran, Mavrič, Rajšp 1, Bogadi 7, Žmavc, Radujkovič 2, Čudič B. 5 (2), Belec, Gregorc 3, Hrupič, Mesarič 1, Kljajič 6, Šišmanovič 9.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Jeruzalem Ormož 2 (2).
Izključitve: Maribor Branik 6, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Mariborčani so po uspešnem nastopu v pokalu EHF tokrat v dvorani Tabor gostili moštvo ormoškega Jeruzalema. Čeprav je bila razlika na lestvici med Mariborčani in Ormožani, 18 točk, očitna, pa so dvoboji teh dveh moštev zaradi lokalnega naboja vedno zanimivi. Na zadnje so v Taboru v minuli sezoni slavili ormoški rokometaši, a so Branikovci v letošnji sezoni prepričljivo dobil dvoboj v Ormožu. Tako je bilo tudi tokrat in zmaga je ostala doma.

Mariborski strateg je srečanje pričel s precej premešano postavo, v kateri je bilo kar nekaj igralcev, ki drugače niso v prvi postavi; v prvih 30 minutah na parket niso stopili Miha Zarabec, Mario Šoštarič, Milo Mirković in prvi vratar Ivan Pešić.

Bolje so tekmo začeli Ormožani, ki so z golom Siniša Radujkoviča v 8. minuti povedli s 7:4. Vendar so gostitelji takoj izenačili, Simon Razgor je namreč v 10. minuti zadel za 7:7. V 15. minuti je Mate Svalina Branik popeljal v vodstvo z 11:8, Tadej Sok pa je v 18. minuti povišal na 14:10. Toda rokometaši Jeruzalema so se še enkrat pobrali, bivši igralec Maribora Jan Gregorc je namreč v 26. minuti izenačil na 16:16. Varovanci Marka Šibile pa so na odmor odšli vseeno prednostjo dveh golov (21:19).

Uvod 2. polčasa pa je razmerje sil postavil na svoje mesto, saj so branikovci po slabih devetih minutah igre vodili že s + 7 (28:21). In ko je Svalina v 46. Minuti zadel za 32:24 je že kazalo na to, da bosta točki ostali doma. Do konca srečanja sta oba trenerja dala priložnost igralcem, ki še do tedaj niso stopili v igro, Ormožanom pa je za malenkost uspelo ublažiti poraz.

Ekipa Jeruzalema iz Ormoža bo v 21. krogu državnega prvenstva v soboto, 23. februarja, gostila rokometaše ekipe Istrabenz Plini Izola, Mariborčane pa že to soboto čaka nova evropska preizkušnja, ko bo v Taboru v 2. krogu pokala EHF gostoval Elverum.