15. 7. 2013

Mladinci na SP v skupini C dosegli drugo zmago zapored - za Madžarsko padla tudi Argentina

Na svetovnem prvenstvu v Bosni in Hercegovini je moška mladinska reprezentanca Slovenije dosegla drugo zmago zapored. Po uspehu proti Madžarski (33:32) je v drugem krogu skupine C v Sarajevu visoko premagala Argentino z 31:17 (16:5).

SLOVENIJA - ARGENTINA 31:17 (16:5)

Sarajevo - Olimpijska dvorana Zetra, gledalcev: 200, sodnika: Allade in Dagba (oba Benin).

Slovenija: Baznik, Zaponšek (16 obramb), Žabič 1, Cehte 2, Blagotinšek 1, Mačkovšek 3 (1), Lavrič 2, Šoštarič 2, Gorela 5, Hrastnik 3, Fidel 1, Špende 7 (1), Kodrin, Gorenjak 4, Sendelbah, Bradeško, trener: Slavko Ivezič.

Argentina: Soliani (1 obramba), Sambrana, Mihail (7 obramb), Amato 1, Simonet, Smalc, Horak 1, Schuld 1, Gelosi 2, Baronetto 2, Foppiani, Moscariello, Morello, Bono 4, Szpigiel 6 (1), trener: Milano Guillermo.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Argentina 1 (1).

Izključitve: Slovenija 14 minut, Argentina 6 minut.

Rdeči karton: Horak (Argentina, 26. minuta).

Na uvodni tekmi drugega kroga v skupini C so slovenski mladinci že na začetku pokazali, kdo je absolutni gospodar na igrišču. Četa selektorja Slavka Iveziča je po dobrih sedmih minutah vodila že s 5:0, Argentinci (v prvem krogu so premagali Kongo s 35:25) pa so svoj prvi zadetek dosegli šele v deseti minuti.

Tudi v nadaljevanju dvoboja v olimpijski dvorani Zetra so gledalci videli igro mačke z mišjo. Na začetku 21. minute so imeli slovenski rokometaši že osem golov prednosti (11:3), štiri minute pred koncem prvega polčasa pa je bilo prvič plus deset - 14:4. Najvišja razlika v tem delu igre je bila dvakrat enajst golov (15:4 in 16:5).

Reprezentanci sta v začetnih minutah drugega polčasa izmenično dosegali zadetke, zato je bila prednost Slovenije ves čas deset ali enajst zadetkov. Po treh zaporednih golih so Argentinci v 42. minuti zmanjšali na minus sedem (13:20), a so Slovenci odgovorili z delnim izidom 5:0 in poskrbeli za nedosegljivo razliko - 25:13 v 48. minuti.

KLjub visoki prednosti slovenski mladinci niso popuščali. V 57. minuti je Aljaž Lavrič poskrbel za rekordno prednost proti Argentincem (30:16), enaka - plus 14 - pa je bila tudi ob koncu tekme. Po dveh krogih bo Slovenija edina reprezentanca v skupini C v Sarajevu, ki se bo lahko pohvalila z maksimalnim številom točk.

Klemen Luzar, pomočnik selektorja: "V tekmo so šli fantje tokrat s pristopom, kakršnega od njih pričakujemo. Držali so se dogovorov iz video in drugih analiz in Argentincem niso pustili, da razvijejo svojo igro. Priložnost so dobili vsi igralci, kar je zelo pomembno, saj so prvenstvo tako začutili tudi tisti, ki včeraj niso igrali. Izjema je bil danes le rahlo poškodovani Kodrin, za katerega je bolje, da je ostal na klopi in počival. Z dobro igro smo osvojili novi dve točki, ki nam prinašata trenutno prvo mesto v skupini in dobro izhodišče za nadaljevanje."

Naslednjo tekmo bo reprezentanca Slovenije po prostem torku (izkoristila ga bo za dva treninga in ogled Sarajeva) igrala v sredo, 17. julija. Njen nasprotnik bo domača izbrana vrsta Bosne in Hercegovine, tekma pa se bo začela ob 21. uri.

Izidi 2. kroga v skupini C: Slovenija - Argentina 31:17 (16:5), Južna Koreja - Kongo 27:24 (15:12), Madžarska - Bosna in Hercegovina 21:25 (16:11).

Vrstni red: 1. Slovenija 4 točke, 2. Bosna in Hercegovina 3, 3. Južna Koreja 3, 4. Argentina 2, 5. Madžarska 0, 6. Kongo 0.

SP ZA MLADINCE - BOSNA IN HERCEGOVINA 2013FOTOGALERIJA IN STATISTIKA TEKME SLOVENIJA - ARGENTINANEPOSREDNI PRENOSI TEKEM SP 2013