4. 8. 2013

Na tretji tekmi na EP 2013 ženska mladinska reprezentanca Slovenije tretjič ostala praznih rok

Ženska mladinska reprezentanca Slovenije je na EP na Danskem v tretjem krogu doživela še tretji zaporedni poraz. V Koldingu jo je premagala Španija s 35:19 (15:10) in slovenske mladinke so osvojile zadnje mesto v skupini D brez osvojene točke.

Po porazih proti Švedski (19:28) in Madžarski (28:31) je ženska mladinska reprezentanca Slovenije (U-19) na evropskem prvenstvu na Danskem tudi na tretji tekmi ostala praznih rok. V tretjem (zadnjem) krogu v skupini D v Koldingu jo je premagala Španija, Slovenija pa bo tekmovanje nadaljevala v boju za uvrstitev od 9. do 16. mesta.

Španke so že v prvem polčasu tekme v Koldingu potrdile svojo premoč, saj so ga dobile s petimi zadetki razlike (15:10). V nadaljevanju je ekipa selektorja Bojana Voglarja zaigrala še slabše: Španke so drugi polčas dobile kar z 20:9 in se veselile prve zmage na letošnjem EP na Danskem.

Slovenija je proti Španiji nastopila v naslednji postavi: Valjavec 3, Ugrin 7, Zrimšek 3, Turnšek 2, Bužekijan 1, Milakovič 1, Mrmolja 1, Zulič 1, Benedičič, Ferfolja, Hrovatič, Jagurdžija, Jurič, Petek, Pirc, Pišek.

Izida 3. kroga v skupini D: Slovenija - Španija 19:35 (10:15), Madžarska - Švedska 20:16 (8:7).

Končni vrstni red: 1. Madžarska 6 točk, 2. Švedska 4, 3. Španija 2, 4. Slovenija 0.

Slovenske mladinke bodo nastop na EP 2013 nadaljevale v boju za razvrstitev od 9. do 16. mesta. V skupini I2 bodo poleg Španije njihove nasprotnice še reprezentantke Hrvaške in Češke, ki sta bili najslabši v predtekmovalni skupini C.

Slovenija bo v drugem delu EP prvo tekmo odigrala v torek, 6. avgusta, ob 14. uri, ko se bo pomerila s Češko. V sredo, 7. avgusta, ob 14. uri, bo nasprotnik slovenskih mladink izbrana vrsta Hrvaške.