12. 8. 2013

Slovenski kadeti v drugem krogu SP s tremi zadetki razlike premagali reprezentanco Tunizije

Moška kadetska reprezentanca Slovenije (U-19) je na svetovnem prvenstvu na Madžarskem dosegla prvo zmago. V drugem krogu skupine B v Budaorsu so mladi Slovenci premagali reprezentanco Tunizije z 32:29 (18:14), njihov naslednji nasprotnik pa bo Katar.

SLOVENIJA - TUNIZIJA 32:29 (18:14)

Budaors - Športna dvorana, sodnika: Schulze in Tonnies (oba Nemčija).

Slovenija: Kastelic (7 obramb), Blaževič (2 obrambi), Jurečič 1, Suholežnik 1, Malus 3, Groff, Lapajne 4 (4), Šol, Ovniček 2, Gašperšič 3, Gjerek 2, Levc 6, Kodrin 1, Bratkovič 8 (3), Fižuleto 1, Korošec.

Tunizija: Slim (4 obrambe), Chaari (0 obramb), Zaied (6 obramb), Fourati, Douiri 6 (1), Zaatir 4, Mhenni, Kabloum 4, Hamoudi, Sassi 8 (4), Arfaoui 1, Dhouioui 1, Helaoui 1, Berry 3, Mribah 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 9 (7), Tunizija 5 (5).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Tunizija 12 minut.

Ekipa selektorja Janija Klemenčiča, ki je v prvem krogu remizirala z Romunijo (27:27), je odlično začela tekmo proti Tunizijcem. Že po slabih sedmih minutah je vodila s 4:0, v enajsti je bilo kar 7:1, do takrat pa je Vid Levc dosegel štiri gole.

Po vodstvu Slovenije z 8:2 je reprezentanca Tunizije dosegla tri gole zapored in v 16. minuti zaostanek prelovila na minus tri (5:8). V nadaljevanju prvega polčasa so slovenski kadeti imeli ves čas prednost od dveh do štirih golov, kljub temu pa so se Tunizijci v 26. minuti približali samo na enega (12:13).

Končnica prvega polčasa je pripadla slovenskim rokometašem, ki so si do odhoda na odmor spet priigrali občutnejše vodstvo (18:14). Odločitev o zmagovalcu je padla na začetku drugega polčasa, ko je Klemenčičeva četa pri vodstvu z 19:16 v petih minutah naredila delni izid 5:0 in v 38. minuti povedla kar s 24:16.

V nadaljevanju se je Tunizija dvakrat približala na pet zadetkov zaostanka (21:26 in 22:27), toda slovenska zmaga ni bila niti za trenutek ogrožena. Tik pred koncem tekme so imeli Slovenci spet šest zadetkov prednosti (32:26), a nasprotniki so v dobri zadnji minuti trikrat zadeli in vsaj delno omilili visok poraz.

V tretjem krogu se bo Slovenija pomerila z reprezentanco Katarja, tekma pa bo v torek, 13. avgusta, ob 16.15. Katar ima po dveh krogih po eno zmago in poraz: najprej je premagal Južno Korejo s 33:32, nato pa izgubil proti Romuniji s 27:32.