16. 8. 2013

Kadeti prvi del svetovnega prvenstva na Madžarskem končali s porazom proti Švedski

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je prvi del svetovnega prvenstva na Madžarskem končala s porazom. Slovenski kadeti so v petem krogu skupine B izgubili proti favorizirani Švedski z 28:32 (14:16), vseeno pa so se uvrstili v osmino finala oziroma med 16 najboljših reprezentanc na svetu.

SLOVENIJA - ŠVEDSKA 28:32 (14:16)

Erd - Športna dvorana, sodnika: Kolahdouzan in Mousavian (oba Iran).

Slovenija: Kastelic (9 obramb), Blaževič (4 obrambe), Jurečič, Suholežnik 3, Malus 1, Groff 1, Lapajne 3, Šol, Ovniček, Gašperšič 1, Gjerek 2, Levc 2, Kodrin 8, Bratkovič 5 (2), Fižuleto, Korošec 2.

Švedska: Kraft (6 obramb), Thulin (12 obramb), Rohdin 3, Hallen 1, Wilthorn, Konradsson 8, Florander 4 (2), Karlsson 1, Olsson, Bergendahl, Zetterman 2 (1), Andersson 4, Fingren 5, Frend-Ofors 2, Kasch, Jeppsson 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (2), Švedska 3 (3).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Švedska 14 minut.

Ekipa selektorja Janija Klemenčiča je na peti tekmi na letošnjem SP drugič izgubila. Po porazu proti Katarju (25:26) je morala priznati tudi premoč Švedski (28:32), edini reprezentanci brez izgubljene točke v skupini B, kljub temu pa je napredovala v osmino finala.

Prvi zadetek na tekmi je že v deveti sekundi tekme v Erdu dosegel Tilen Kodrin, z osmimi zadetki iz desetih poskusov tudi prvi strelec reprezentance Slovenije. Toda Švedi, ki so si že pred zadnjim krogom zagotovili prvo mesto v skupini B, so v šesti minuti vodili s 5:2, nato pa še z 8:4 in 9:5.

Po treh zaporednih golih so se Slovenci (Kodrin je v prvih tridesetih minutah šestkrat zadel nasprotnikovo mrežo) približali na 8:9, do konca prvega polčasa pa se je razlika v korist švedskih rokometašev ves čas gibala od dveh do štirih zadetkov.

Tudi v drugem polčasu se je Klemenčičeva četa enkrat približala na minus ena (16:17 v 32. minuti), odločitev o zmagovalcu pa je padla že nekaj minut kasneje. Pri vodstvu z 22:19 so Švedi naredili delni izid 4:0 in v 43. minuti so imeli že sedem zadetkov prednosti (26:19).

Skandinavci so zlahka držali zanesljivo razliko v svojo korist, Slovencem pa se je v končnici dvakrat uspelo približati na štiri gole zaostanka (26:30, 27:31). Kljub temu so Švedi (imeli so 64-odstotno uspešnost pri strelih na gol, Slovenci 54-odstotno) suvereno zmagali, naša reprezentanca (od šestih sedemmetrovk je izkoristila samo dve) pa je po Katarju doživela še drugi poraz.