17. 8. 2013

Slovenski kadeti v osmini finala svetovnega prvenstva v nedeljo ob 18.30 proti Egiptu

Po koncu skupinskega dela SP za kadete na Madžarskem so znani vsi udeleženci osmine finala in predsedniškega pokala. Slovenski kadeti se bodo v osmini finala pomerili z Egiptom, tekma pa bo v nedeljo, 18. avgusta, ob 18.30 v Budaorsu.

V vsaki izmed štirih predtekmovalnih skupin je nastopilo po šest reprezentanc. Po štiri najboljše so se uvrstile v osmino finala svetovnega prvenstva, zadnji dve iz vsake skupine pa bosta tekmovanje nadaljevali v predsedniškem pokalu (za uvrstitev od 17. do 24. mesta).

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je v skupini B osvojila tretje mesto (5 točk). V osmini finala se bo srečala z reprezentanco Egipta, ki je bila druga v skupini A, v kateri so imele kar tri reprezentance - poleg Egipta še Srbija in Belorusija - enako število točk (po 6).

KONČNI VRSTNI RED PO SKUPINAH:

Skupina A: 1. Danska 10 točk, 2. Egipt 6, 3. Srbija 6, 4. Belorusija 6, 5. Japonska 2, 6. Čile 0

Skupina B: 1. Švedska 10 točk, 2. Katar 6, 3. Slovenija 5, 4. Romunija 5, 5. Tunizija 2, 6. Južna Koreja 2

Skupina C: 1. Španija 8 točk, 2. Hrvaška 8, 3. Francija 6, 4. Brazilija 6, 5. Argentina 2, 6. Angola 0

Skupina D: 1. Nemčija 10 točk, 2. Norveška 8, 3. Avstrija 5, 4. Madžarska 5, 5. Venezuela 2, 6. Gabon 0