18. 8. 2013

Po zmagi proti Egiptu kadeti med osmimi najboljšimi na svetu, v četrtfinalu z Nemčijo

Slovenska moška kadetska reprezentanca (U-19) je dosegla fantastičen uspeh, saj se je uvrstila med osem najboljših ekip na svetu. Slovenski kadeti so bili v osmini finala svetovnega prvenstva na Madžarskem boljši od Egipta s 33:29 (15:13), v četrtfinalu pa bodo igrali z Nemčijo.

SLOVENIJA - EGIPT 33:29 (15:13)

Budaors - Športna dvorana, sodnika: Johansson in Kliko (oba Švedska).

Slovenija: Kastelic (11 obramb), Blaževič (0 obramb), Jurečič 4, Suholežnik 2, Malus, Groff 1, Lapajne 1, Šol, Ovniček 6, Gašperšič 1, Gjerek 5 (2), Levc 1, Kodrin 8, Bratkovič 4 (3), Fižuleto, Korošec.

Egipt: Bassem (0 obramb), Magdy (4 obrambe), Akram (2 obrambi), Mohsen 2 (1), E. Ashraf, Tarek, Samy, M. Hossam 6 (1), Amr 8, Adel 3, Elbadrawy, H. Hossam 3, H. Mohamed, Y. Mohamed 4, Kassem 1 (1), S. Ashraf 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5), Egipt 4 (3).

Izključitve: Slovenija 22 minut, Egipt 10 minut.

Ekipa selektorja Janija Klemenčiča se je uvrstila v četrtfinale letošnjega svetovnega prvenstva na Madžarskem. Na tekmi osmine finala so slovenski kadeti v Budaorsu nadigrali reprezentanco Egipta s 33:29 in napredovali med osem najboljših ekip na svetu.

V prvem polčasu sta bili reprezentanci precej enakovredni, kajti rezultat je bil petkrat izenačen. Egipćani v prvih tridesetih minutah niso niti enkrat vodili, mladi Slovenci pa so si po zadnjem izenačenju v tem delu igre (10:10 v 22. minuti) po delnem izidu 3:0 prvič priigrali občutnejšo prednost (13:10).

Enaka razlika je bila tudi v predzadnji minuti prvega polčasa (15:12), potem ko je zadel Kodrin, z osmimi zadetki iz enajstih strelov prvi strelec slovenske izbrane vrste proti Egiptu. V drugem polčasu so naši kadeti dvakrat poskrbeli za delni izid 3:0 in visoko vodstvo: najprej so vodstvo z 18:16 povišali na 21:16, nato pa 21:17 na 24:17.

Tudi v 47. minuti so imeli Slovenci plus sedem (26:19) in pričakovati je bilo, da je Egipt že na kolenih. Toda slovenski nasprotniki so v slabi minuti in pol dosegli kar štiri gole in se približali na 26:23, poleg tega pa so se tudi v naslednjih minutah nekajkrat uspeli približati na minus tri (27:24, 28:25, 30:27).

Po zadnji takšni razliki v 55. minuti (30:27) je padla odločitev o zmagovalcu. Slovenci (na kazenski klopi so presedeli kar 22 minut, Gašperšič pa je zaradi treh izključitev dobil tudi rdeči karton) so dosegli tri gole zapored in pri vodstvu s 33:27 na začetku 58. minute je bilo jasno, da se je reprezentanca Slovenije uvrstila v četrtfinale SP na Madžarskem!

V četrtfinalu se bodo naši kadetski reprezentanti srečali z reprezentanco Nemčije, ki je v osmini finala izločila Brazilijo s 35:26. Tekma Slovenija - Nemčija bo v torek, 20. avgusta, ob 12.30.