20. 8. 2013

Polfinalisti svetovnega prvenstva za kadete so Hrvaška, Danska, Nemčija in Španija

Hrvaška, Danska, Nemčija in Španija so polfinalisti svetovnega prvenstva za kadete na Madžarskem. Poleg tekme Slovenija - Nemčija je bilo najbolj dramatično na obračunu med kadeti Španije in Srbije.

Danska proti Norveški (35:19) in Hrvaška proti Švedski (27:22) sta se prepričljivo uvrstili med najboljše štiri reprezentance na svetu v kadetski konkurenci. Slovenija je šele po podaljških izgubili proti Nemčiji (32:37), zelo izenačeno pa je bilo na tekmi med Španci in Srbi, ki se je končala le z zadetkom razlike za Španijo (21:20).

Španci in Srbi so v šestdesetih minutah poskrbeli kar za 15 izenačenj, reprezentanca Srbije pa je iz rok izpustila vozovnico za polfinale SP. V 54. minuti je vodila še z zadetkom razlike (20:19), sledilo je izenačenje Špancev (20:20 v 56. minuti), zmagoviti zadetek za Španijo pa je v zadnji sekundi dosegel Garcia.