22. 8. 2013

Slovenski kadeti po porazu s Švedsko za končno sedmo mesto na SP na Madžarskem proti Srbiji

Moška kadetska reprezentanca Slovenije (U-19) je izgubila prvo tekmo v skupini od 5. do 8. mesta na svetovnem prvenstvu na Madžarskem. V Budaörsu jo je nadigrala Švedska z 22:33 (9:19), tako da mlade Slovence zdaj čaka tekma za končno sedmo mesto na letošnjem SP, pomerila pa se bo s Srbijo.

SLOVENIJA - ŠVEDSKA 22:33 (9:19)

Budaörs - Športna dvorana, sodnika: Fonseca in Santos (oba Portugalska).

Slovenija: Kastelic (2 obrambi), Blaževič (7 obramb), Jurečič 1, Suholežnik 1, Malus 1, Lapajne 1, Šol 2, Okleščen 1 (1), Ovniček, Gašperšič 1, Gjerek, Levc, Kodrin 6, Bratkovič 4 (2), Fižuleto 2, Korošec 2.

Švedska: Kraft (0 obramb), Thulin (13 obramb), Rohdin 2, Ekman 1, Hallen 9, Wilthorn, Florander 1, Karlsson 4, Olsson 3, Bergendahl 3, Zetterman 3 (1), Andersson 1, Fingren 2, Frend-Ofors 1, Kasch, Jeppsson 3.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Švedska 1 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Švedska 8 minut.

Švedi, ki so v četrtfinalu izpadli proti Hrvaški (22:27), so si po začetnem vodstvu z 2:0 in izenačenju na 2:2 že v deseti minuti priigrali vodstvo s 5:2. Enaka razlika v njihovo korist je bila tudi sredi prvega polčasa (7:4), nato pa je švedska reprezentanca naredila delni izid 5:0 in v 22. minuti že vodila s plus osem (12:4).

V 26. minuti je prednost Švedov prvič znašala deset golov (16:6), v isti minuti pa že enajst (17:6). Na začetku drugega polčasa je bila razlika po treh zaporednih zadetkih že trinajst (22:9), po slabih desetih minutah pa kar neverjetnih šestnajst (27:11).

Trije zaporedni goli Slovencev so vsaj malce omilili visok zaostanek, prav tako pa tudi še en delni izid 3:0 za zmanjšanje razlike na 18:30 v 54. minuti. Že pred tem je bilo jasno, da bodo Švedi (najboljši strelec Viktor Hallen je dosegel devet zadetkov iz desetih poskusov, skupni izkoristek reprezentance pri strelih na gol pa je bil 54-33 ali dobrih 61 odstotkov) zmagali in se borili za končno peto mesto na letošnjem SP, Slovence (53-22 ali manj kot 42 odstotkov) pa čaka tekma za sedmo.

Slovenski kadeti (U-19) bodo zadnjo tekmo na SP na Madžarskem odigrali v petek, 23. avgusta, ob 10.30. Za končno sedmo mesto bo njihov nasprotnik reprezentanca Srbije, ki je na prvi tekmi v skupini od 5. do 8. mesta izgubila proti Norveški s 24:26 (11:13).

Tekma za peto mesto bo med Švedsko in Norveško (v petek, 23. avgusta, ob 12.45), za bronasto kolajno bosta igrali Nemčija in Španija (v petek ob 14.30), za naslov svetovnega prvaka pa Hrvaška in Danska (v petek ob 17.00).