14. 9. 2013

Sevnica - Sviš Ivančna Gorica 32:31 (16:12)

Po zmagi na gostovanju v Krškem so si rokometaši Sevnice priigrali prvi par točk tudi pred domačimi gledalci. V drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi so z minimalno razliko ugnali Sviš iz Ivančne Gorice z 32:31 (16:12).

SEVNICA - SVIŠ IVANČNA GORICA 32:31 (16:12)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: I. Pirc in B. Pirc (oba Krško).

Sevnica: Bratanovič, Božič, Flajs 2, Dražetič 11 (4), Gruškovnik 1, Gorenjak 3, Brečko, Đurđević 4, Ošlovnik 6, Ciglar, Gjerek 2, Kuhar, Kozole, Brilej, Pernovšek 2, Fižoleto 1, Bezgovšek.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Medved, Slapničar, Polak 4 (3), Potokar 4 (4), Zavodnik, Muhovec 1, S. Stopar 7, Pekolj 1, Bučar, Kalabić 6, Marinčič, Sašek 3, G. Stopar 4, Sendelbah 1, Šuntajs.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 9 (7).

Izključitve: Sevnica 14 minut, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Rdeči karton: Flajs (Sevnica, 56. minuta).

Sevničani so po dveh krogih še stoodstotni. Potem ko so v prvem krogu premagali Krško, so danes ugnali še goste iz Ivančne Gorice. Pri domačih je z 11 goli blestel Alen Dražetič, pri gostih pa je Simon Stopar zabil sedem golov.

Domači so tekmo dobro začeli in povedli s 4:1, vodstvo pa držali praktično vse do konca polčasa. V drugem polčasu so po zadetku Žana Gjereka v 36. minuti vodili že za osem golov (21:13), po izidu 22:14 pa so malce popustili in gosti so se začeli vračati v igro.

Še v 49. minuti so gostitelji vodili z 28:22, v sami končnici tekme pa so bili precej natančnejši gosti in v 56. minuti prišli na 26:28. Simon Stopar je v zadnji minuti Sviš približal le na gol, toda odločilni zadetek za vodstvo z 32:30 in zmago je zabil Matic Gruškovnik.

Sevniška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri mariborskemu Braniku, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila Istrabenz Pline Izolo. Obe tekmi bosta v soboto, 21. septembra.