14. 9. 2013

Ribnica Riko hiše - Gorenje 24:26 (10:13)

Državni prvaki iz Velenja so se z gostovanja v Ribnici vrnili s popolnim izkupičkom. Igralci Gorenja so se precej namučili z domačo ekipo Ribnica Riko hiše, vendar so se na koncu veselili zmage s 26:24 (13:10).

RIBNICA RIKO HIŠE - GORENJE VELENJE 24:26 (10:13)

Ribnica - Dvorana ŠC, gledalcev: 300, sodnika: Backovič in Palackovič.

Ribnica Riko hiše: Šega, Leban 5 (2), Merhar, Atanasov 1, Omahen, Pahulje, Grebenc 1, Henigman, Nosan 7, Pucelj 2, Abrahamsberg 4, Batinič, Klarič, Markovič 3, Perovšek, Košmrlj.

Gorenje Velenje: Taletovič. N. Cehte 2, Medved, S. Burić 5, B. Burić, Cingesar 2, K. Cehte 2, Skube 2 (1), Šoštarič 2, Papež 1, Vrečar, Dobelšek, Gams 2, Nosan, Oštir, Dujmovič 6 (2).

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 3 (2), Gorenje Velenje 5 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 10 minut, Gorenje Velenje 10 minut.

Velenjčani so se na gostovanju v Ribnici kar precej namučili za drugi par točk v letošnji sezoni, čeprav so imeli v drugem polčasu že sedem zadetkov prednosti (22:15). Toda igralci iz dežele suhe robe se niso predali in gledalci so videli zanimivo končnico.

V predzadnji minuti se je ekipa trenerja Roberta Beguša približala Gorenju samo na dva zadetka zaostanka (22:24). Poleg tega so imeli Ribničani igralca več in priložnost za zmanjšanje razlike na minus ena, a je niso izkoristili.

Pri gostiteljih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Nosan, pri državnih prvakih Dujmovič s šestimi.

V tretjem krogu bodo Ribničani gostovali v Krškem, tekma pa bo v soboto, 21. septembra. Gorenje bo derbi s Celjem Pivovarno Laško zaradi evropske lige prvakov odigralo že v sredo, 18. septembra, v Rdeči dvorani v Velenju.