21. 9. 2013

Zagorjanke na pragu še enega presenečenja v regionalni ligi

Varovanke trenerja Bojana Voglarja v regionalni ligi prikazujejo vedno boljše predstave. Po odmevni zmagi nad Lokomotivo, so gostovale pri nekdanjemu evropskemu prvaku iz Koprivnice in bile na pragu uspeha.

Po naporni vožnji v Koprivnico so Zagorjanke zelo slabo začele tekmo in že v 8. minuti, pri vodstvu gostiteljic s 6:1, je moral trener Voglar vzeti minuto odmora. V vrata je postavil Piklovo in s tem poizkusil spremenit potek tekme. Vendar Zagorjankam  ni uspevalo praktično nič.  Ne v napadu, neiti v obrambi. Domače so razliko samo povečevale in ob polčasu vodile z visokih 18: 11.

V začetku drugega polčasa pa je bila igra Zagorjank drugačna. Kot bi se otresle treme in začele kazati svoj pravi obraz. Z veliko mero borbenosti in boljšo igre v napadu, so se približale na 21:16.  Zagorjanke so še naprej delovale zelo suvereno in se v 48. minuti približale na samo tri gole razlike 23:20. Svojih pet minut je imela Pia Ugrin , ki je bila za domače v teh minutah praktično neulovljiva. V 51. minuti je bilo še 24:22, v 52. minuti Ljubas s svojim tretjim golom zmanjšuje vodstvo domačih na en sam zadetek razlike 24:23. Nato pa dve velik napaki in domačinke so povedle 26:23.

V 56. minuti je Gregorčeva s svojim edinim zadetkom na tekmi zmanjšala razliko na samo en zadetek (26:25), minuto in štiri sekunde do konca tekme pa so Zagorjanke izenačile na 27:27.

Vendar pa so v zadnjem napadu domačinke iz nekoliko podarjene sedemmetrovke dosegle še 28 gol in zmagale za končnih 28:27.

Pri Zagorjankah je potrebno pohvali vse,  še posebno vratako Pikl (14)obramb in razpoloženi strelki Špelo Okleščen in Pio Ugrin.

PODRAVKA VEGETA - GEN-I ZAGORJE 28:27 (18:11)

KOPRIVNICA – Športna dvorana  gimnazije Frana Galovića. Gledalcev: 150. Sodnika: Matija Gubica, Boris Milošević (oba HR). Delegat WRHL-a: Tihomir Kasunić HR).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (3+0), Milenković (10+0); Čović 2, Gavranić, Pongrac 2, Šenvald, Havić 5, Živković 10(3), Vukojević 1, Nemaškalo 1, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 4, Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

GEN-I ZAGORJE: Pikl (13+1), Marinček (1+-); Mrmolja 1, Rebolj 5, Ugrin 7(5), Okleščen 7, Bratec, Ferfolja 2, Jeglič, Valjavec 1, Gregorc 1, Ljubas 3, Mitruševska. TRENER: Bojan Voglar.

7 metrov: Podravka Vegeta 4(3), GEN-I Zagorje 5(5).

Izključitve: Podravka Vegeta 8 minuta (Milanović Litre, Živković, Gavranić, Vukojević), GEN-I Zagorje 6 minuta (Gregorc 2+2, Ferfolja).