25. 9. 2013

Ribnica Riko hiše - Celje Piv. Laško 24:35 (11:19)

Na uvodni tekmi četrtega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Ribnica Riko hiše in Celje Pivovarna Laško. Na tekmi v Ribnici so visoko zmagali gostje iz Celja, razlika je bila kar 11 zadetkov, končni izid pa 35:24 (19:11).

RIBNICA RIKO HIŠE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 24:35 (11:19)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Markovič 3, Fink, Leban 7 (3), Nosan 3, Merhar 2, Batinič, Pucelj 1, Abrahamsberg 5, Grebenc, Henigman, Košmrlj 1, Atanasov 2.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Mlakar 3, Marguč 5 (2), Žuran, Janc, Razgor 2, Skube 4, Poteko 4, Slišković 8 (2), Potočnik 1, Zelenović, Žabič, Lekai 5, Žvižej 3.

Sedememetrovke: Ribnica Riko hiše 3 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (4).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 8 minut, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Uvodne minute tekme so potekale v znamenju gostiteljev, ki so v peti minuti povedli s 4:2. Toda nato so na igrišču zagospodarili rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so si nekajkrat priigrali najprej dva zadetka prednosti (6:4, 8:6, 9:7), v 17. minuti pa je bilo že plus štiri (12:8).

Z igralcem več so si Celjani priigrali prednost šestih golov, do konca prvega polčasa pa je ta narasla že na osem (19:11). Kljub visoki razliki pivovarji tudi v drugem polčasu niso popuščali in kmalu je bilo že plus 13 (27:14). Najvišja prednost na tekmi je znašala 14 golov v celjsko korist (33:19), v končnici pa so Ribničani vsaj malce omilili visok poraz.

Pri Ribničanih sta bila najučinkovitejša Leban (7 zadetkov) in Abrahamsberg (5). Za zmagovalce iz Celja so največ zadetkov dosegli Slišković (8), Lekai in Marguč (po 5).

V petem krogu v 1. NLB Leasing ligi bodo rokometaši ekipe Ribnica Riko hiše gostovali pri Svišu iz Ivančne Gorice, igralci Celja Pivovarne Laško pa bodo v domači dvorani gostili Trimo iz Trebnjega.