19. 10. 2013

Mariborčani na domačem igrišču nadigrali Bregenz in se uvrstili v tretji krog pokala EHF

Igralci Maribora Branika so se uvrstili v tretji krog evropskega pokala EHF. Po porazu na prvi tekmi drugega kroga proti Bregenzu v Avstriji (25:26) so Mariborčani na povratnem dvoboju v dvorani Tabor zmagali kar s 37:23 (17:11).

MARIBOR BRANIK - BREGENZ 37:23 (17:11)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 900, sodnika: Mata in Lopez (oba Španija).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović 2, Žmavc, Špelić, Jamnik, Poklar 4, Razgor 2, Kodrin 1, Hrastnik 2, Fidel 2, Zarabec 10, Kleč 8, Sok 6.

Bregenz: Winkler, Häusle, Mayer 1, Frühstück 1, Klopčič 1, Wassel 1, Harrich 2, Babarskas 6, Gavranović 2, Rausch 2, Lamprecht 2, Watzl 2, Aleksić, Mäser, Gangl, Dimitrijević 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Bregenz 4 (3).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Bregenz 4 minute.

Mariborski rokometaši so se zanesljivo prebili v tretji krog evropskega pokala EHF. Po tesnem porazu na prvi tekmi so se na povratnem dvoboju dobesedno poigrali z rokometaši iz avstrijskega Bregenza in jih pred okoli 900 gledalcev ugnali s skupnim izidom 62:49. Nasprotnika v tretjem krogu bodo dobili na torkovem žrebu (22. oktober 2013) na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju.

Izbranci trenerja Marka Šibile so pred tednom dni avstrijsko mestece ob Bodenskem jezeru zapustili sklonjenih glav, na povratni tekmi pa so zlahka nadoknadili gol zaostanka (25:26). Tekma je bila izenačena le v uvodih petnajstih minutah, nato pa so gostitelji zaigrali sijajno in prvo polovico tekme zaključili s šestimi goli prednosti (17:11). V prvem polčasu sta se izkazala krožni napadalec Blaž Kleč s petimi goli ter vratar Jure Vran, ki je zbral sedem obramb.

V drugi polovici tekme so se Mariborčani poigrali s severnimi sosedi in jih zasenčili v vseh prvinah rokometne igre. Z dobro igro v obrambi in učinkovito v napadu so povsem onemogočili tekmece iz Bregenza ter si v 50. minuti priigrali že enajst golov prednosti (29:18), tekmo pa zaključili kar s štirinajstimi zadetki plusa (37:23).

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Miha Zarabec z desetimi goli. Blaž Kleč je dosegel osem, Tadej Sok pa šest zadetkov.