20. 10. 2013

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 36:27 (17:13)

V sedmem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Celja Pivovarne Laško dosegli šesto zmago. V dvorani Zlatorog so bili z devetimi zadetki razlike boljši od Sevnice, končni izid pa je bil 36:27 (17:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - SEVNICA 36:27 (17:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 250, sodnika: Humek in Škvarč (oba Dobova).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Marguč 3 (2), Žuran 4, Janc 3, Razgor 5 (1), Ranevski 4, Skube 4, Poteko, Praznik, Slišković 2, Čavor, Zelenović 3, Žabič 1, Lekai 5.

Sevnica: Bratanović, Božič, Flajs 2, Dražetič 7 (2), Gorenjak 2, Brečko 2, Krnc, Djurdević 3, Ošlovnik 4, Cigler, Kuhar, Brilej 3, Bezgovšek 2, Fižuleto, Pernovšek, Gjerek 2.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Sevnica 2 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6 minut, Sevnica 4 minute.

Celjski rokometaši so se na četrtkovi tekmi evropske lige prvakov v ukrajinskem Harkovu morali pošteno potruditi za zmago nad Zaporožjem, danes pa so brez večjih težav ugnali Sevnico in dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu.

Do 17. minute je bila tekma izenačena (10:9), nato pa so izbranci domačega trenerja Vladana Matića vendarle zaigrali bolj odgovorno in na polčas odšli s prednostjo štirih golov (17:13). V drugi polovici tekme so zalogo v zadetkih le še oplemenitili, najvišjo pa dosegli ravno pri koncu tekme, ko so dvakrat vodili za deset (35:25, 36:26).

Matić je dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, nekateri pa zavoljo pozne vrnitve iz Ukrajine sploh niso bili v kadru za tekmo. Najbolj učinkovita sta bila David Razgor in Mate Lekai, ki sta dosegla po pet golov, pri gostih pa je Alen Dražetič dosegel sedem zadetkov.

Celjska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Izoli, sevniška pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v sredo, 23. oktobra.