23. 11. 2013

Jeruzalem Ormož - Sviš 33:26 (16:13)

Ormožani so v 12. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli peto zmago. V dvorani na Hardeku so bili boljši od ekipe Sviš Ivančna Gorica s 33:26 (16:13), ki je doživela že deseti poraz v letošnji tekmovalni sezoni.

JERUZALEM ORMOŽ - SVIŠ IVANČNA GORICA 33:26 (16:13)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 250, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, T. Cvetko, Poznič, Putarek 1, Bogadi 2, Radujković 7, Čudič 8 (3), Gregorc 5 (1), Mavrič 1, Šišmanovič 3, Mesarič 5, Peček 1, Štumberger, Kirič.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Medved, Slapničar, Polak 1, Zidar, Potokar, Zavodnik 1, Muhovec 6, S. Stopar 4, Pekolj 2, Bučar, Kalabić 2, Marinčič 4, Sašek 2, G. Stopar 3 (1), Sendelbah 1.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 4 (1).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 10 minut, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.

Igralci Jeruzalema Ormoža so s peto letošnjo zmago po številu točk na prvenstveni lestvici ujeli Trebanjce in Novomeščane, rokometaši iz Ivančne Gorice pa so po zmagi Krškega v Sevnici padli na zadnje mesto.

Gostitelji so hitro prevzeli niti igre v svoje roke in si v 21. minuti priigrali pet golov prednosti (12:7). V drugem polčasu so se jim gosti nekajkrat približali na dva gola zaostanka, nazadnje v 41. minuti (22:20). Končnica je pripadla varovancem domačega trenerja Saše Praprotnika, predvsem zrelo predstavo pa so prikazali njegovi najbolj izkušeni igralci.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Bojan Čudič in Siniša Radujković. Prvi je dosegel osem, drugi sedem golov, v gostujoči pa je bil najbolj učinkovit Aleš Muhovec s šestimi zadetki.

Ormoška ekipa bo v sredo, 27. novembra, gostovala v Mariboru, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo v soboto, 30. novembra, gostila Sevnico.