7. 12. 2013

Slovan - Jeruzalem Ormož 28:29 (12:13)

Slovan je v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi že dvanajstič izgubil in ostaja na predzadnjem mestu na lestvici s samo šestimi točkami. Ljubljančani so na Kodeljevem klonili proti Jeruzalemu Ormožu z 28:29 (12:13), ki si je v Ljubljani priigral sedmo zmago.

SLOVAN - JERUZALEM ORMOŽ 28:29 (12:13)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 200, sodnika: Humek in Škvarč.

Slovan: Sankovič, Bogdanič-Jenko, Erak, Matajič 2, Grojzdek, Kovačič, Čemas 2, Župič, Skušek 1, Kete 3, Pogačnik 8, Škerlak 2, Lazović, Poklar 3, Vuglać 7, Kastelic.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič, Štumberger, Putarek, Bogadi 5, Radujković 2, Čudič 6, Gregorc 8, Belec, Mavrič, Cvetko, Šišmanovič 7, Mesarič 1, Peček, Kirič.

Sedemmetrovke: Slovan 5 (1), Jeruzalem Ormož 9 (7).

Izključitve: Slovan 8 minut, Jeruzalem Ormož 10 minut.

V prvem polčasu je bil rezultat v dvorani na Kodeljevem kar devetkrat izenačen. Najvišja prednost, ki si jo je priigral Slovan, je dvakrat znašala dva zadetka (5:3 in 6:4), Ormožani pa niso v prvih tridesetih minutah nikoli vodili več kot s plus ena.

Ormožani so imeli v drugem polčasu ves čas rezultatsko pobudo, najvišja razlika pa je nekajkrat znašala tri gole (18:15, 25:22, 26:23, 27:24). Po zadnji takšni razliki v 54. minuti, ko je bilo 27:24 za goste, sta gostujočo mrežo zadela Vuglać in Škerlak, tako da se je Slovan približal le na minus ena (26:27 v 55. minuti).

Toda gostje iz Prlekije so po zaslugi Čudiča in Gregorca dve minuti pred koncem spet povedli s tremi zadetki prednosti (29:26). Ljubljančani so nato znova odgovorili z dvema zaporednima goloma (uspešna sta bila Kete in Pogačnik) za 28:29, toda vsaj za morebitno izenačenje je gostiteljem zmanjkalo časa in priložnosti.

Pri Slovanu sta bila najučinkovitejša Domen Pogačnik z osmimi in Mario Vuglač s sedmimi goli, pri zmagovalcih pa Jan Gregorc (8) in Aleš Šišmanovič (7).

V 16. krogu bo Jeruzalem Ormož v petek, 13. decembra, gostil Gorenje iz Velenja, Slovan pa naslednji dan odhaja na gostovanje v Sevnico.