14. 11. 2014

Zoran Janković tretji kandidat za predsednika OKS

Župan mestne občine Ljubljana Zoran Janković je tretji kandidat za predsednika Olimpijskega komiteja Slovenije. Njegovo kandidaturo je na današnji korespondenčni seji predsedstva podprla Rokometna zveza Slovenije (RZS).

Kandidaturi sta že potrdila tudi Andraž Vehovar, srebrni olimpijec iz Atlante (1996), in Bogdan Gabrovec, zdaj podpredsednik OKS in predsednik Judo zveze Slovenije.

OKS bo po besedah generalnega sekretarja Toneta Jagodica ovojnice s kandidaturami odpiral v sredo, 19. novembra. Ker je 16. novembra, ko je zadnji rok za oddajo kandidatur, nedelja, morajo po zakonu o upravnem postopku rok podaljšati za en dan.

OKS bo v sredo javnost obvestili, če se bo omenjeni trojici pridružil še kdo. Jankovića, ki se je kot zadnji doslej pridružil Vehovarju in Gabrovcu, je podprlo predsedstvo RSZ v edini točki današnje dopisne seje.

Volilna skupščina OKS bo 16. decembra, ko bodo izbrali naslednika Janeza Kocijančiča, edinega predsednika OKS doslej. (sta)

Foto: www.ljubljana.si