21. 11. 2014

Slovan - Jeruzalem Ormož 34:26 (16:13)

Rokometaši ljubljanskega Slovana so v enajstem krogu 1. NLB Leasing lige v domači dvorani na Kodeljevem premagali ormoški Jeruzalem s 34:26 (16:13).

SLOVAN - JERUZALEM ORMOŽ 34:26 (16:13)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 120, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 4, Ži. Matajič 6, Grojzdek, Marinček, Bogdanič-Jenko 6 (1), Kete 2, Stojnić, Erak, Topolovec 2, Kovačič 2, Ža. Matajič 1 (1), Planinc 9 (4), Sankovič 2.

Jeruzalem Ormož: Bratanović, T. Cvetko, R. Cvetko, Kolmančič 1, Kavčič 3, Bogadi 2, Radujković 4, Čudič 7 (5), Gregorc 3, Veselko, Ozmec, Kovbek 3, Balent, Kosi 1 (1), Petrovič, Rajšpl 1, Kirič.

Sedemmetrovke: Slovan 7 (6), Jeruzalem Ormož 7 (6).

Izključitve: Slovan 10 minut, Jeruzalem Ormož 14 minut.

Rdeč karton: Stojnić (55. minuta).

Slovan je dosegel peto zmago v državnem prvenstvu, po Krki, Sevnici, Ivančni Gorici in Krškem je ugnal še Jeruzalem iz Ormoža, ki je na lestvici - ob enakem številu točk - zdrsnil tik za ljubljansko zasedbo.

Izbranci domačega stratega Boštjana Ficka so začeli zelo prepričljivo, že vodstvo 4:0 je nakazalo njihovo zmago. Do konca polčasa so se gostje nekoliko pobrali, zaigrali kakovostneje in se približali na dva gola zaostanka (13:15). Toda na začetku drugega polčasa so si domači rokometaši z učinkovito predstavo priigrali lepo zalogo v golih in zasluženo zmagali.

V ljubljanskem moštvu je bil najbolj učinkovit Nejc Planinc z devetimi goli, Žiga Matajič in Tim Bogdanić-Jenko pa sta dosegla po šest zadetkov. V ormoški ekipi je bil najbolj učinkovit Bojan Čudič s sedmimi goli.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, ormoška pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v soboto, 29. novembra. (sta)