22. 11. 2014

Sevnica - Krka 21:28 (13:11)

Sevničani tudi po enajstem krogu ostajajo samo pri eni zmagi v letošnji 1. NLB Leasing ligi. Tokrat so v domači dvorani v Sevnici izgubili proti Krki iz Novega mesta z 21:28 (13:11).

SEVNICA - KRKA 21:28 (13:11)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 7 (2), Brglez, Cigler, Gorenjak 1, Novšak, Kuhar 2, Brilej 3, Bezgovšek, Gjerek, Pernovšek 3 (3), Suholežnik 1, Mrgole, Fižuleto 4.

Krka: Štangelj, Jurečič 7 (1), Lavrič 3, Didovič 1, Okleščen 1, Rojc 2, Irman, Jakše, Rašo, Smolnik 7 (3), Vidmar, Cvikl 1, Božič, Potič 1, Adamčič, Klobčar 5.

Sedemmetrovke: Sevnica 7 (5), Krka 5 (4).

Izključitve: Sevnica 8 minut, Krka 4 minute.

Novomeščani so po pričakovanju slavili v Sevnici in po točkah ujeli Ljubljančane in Ormožane (vsi jih imajo po deset), zmago pa so si priigrali šele v drugem polčasu.

V prvi polovici tekme so jih gostitelji presenetili z bojevito in učinkovito igro, tako da so ob polčasu zaostajali za dva gola (11:13). V drugem polčasu pa so izbranci trenerja Mirka Skoka vendarle zaigrali odgovorneje, v uvodnih petih minutah naredili delni izid 5:0 in tekmo preobrnili v svojo korist.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič in Žiga Smolnik, ki sta dosegla po sedem golov, toliko jih je v domači zasedbi dosegel tudi Miloš Djurdjević.

Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 26. novembra, gostovala v Celju, novomeška pa bo v soboto, 29. novembra, gostila mariborski Branik. (sta)