4. 12. 2014

Kvalifikacije za SP 2015 za ženske: Slovenija boljša od Grčije za 16 golov

Po zmagi proti domači Švici (27:21) je bila ženska reprezentanca Slovenije uspešna tudi v drugem krogu kvalifikacij za nastop na SP 2015 na Danskem. Slovenke so visoko premagale Grčijo z rezultatom kar 39:23 (16:9).

GRČIJA - SLOVENIJA 23:39 (9:16)

Zürich - Dvorana Saal, gledalcev: 400, sodnici Marić in Mašić (obe Srbija).

Grčija: Kepesidu, Ratsika, Haciparasidu 1, Companidu 2, Dimitriu 1, Papadopulu 2, Noula, Murnu 1, Mastaka 1, Logdanidu 5, Balafa, Vasileadu 1, Kostopulu 1, Cakalu 5, Strataki 2, Lampru 1.

Slovenija: Zec, Stefanišin, Marinček, Stanko 4, Ferfolja 1, Krhlikar, Gros 6 (2), Hrnčič 7, Mavsar, Lazović 2, Irman 7, Koren 4, Janković 1, Gregorc 3, Guberinič 4, Petrinja.

Sedemmetrovke: Grčija 1 (0), Slovenija 2 (2).

Izključitve: Grčija 4 minute, Slovenija 2 minuti.

Slovenske rokometašice so dosegle drugo zmago na kvalifikacijskem turnirju za SP 2015 na Danskem. Po sredinem zmagoslavju nad domačinkami Švicarkami s 27:21 so na današnji tekmi v dvorani Saal v Züricju zanesljivo ugnale tudi Grkinje (39:23), v soboto pa jih ob 12. uri čakajo še Belorusinje.

Dodatni kvalifikacijski tekmi, ki bosta junija prihodnje leto, si bo izborila le prvouvrščena ekipa turnirja v Zürichu. Na drugi tekmi drugega kroga na tem turnirju je Belorusija z zadetkom razlike premagala Švico s 24:23 (12:14), zmagoviti zadetek pa je dosegla v zadnjih sekundah.

Pred zadnjim krogom (v soboto, 6. decembra) imata Slovenija in Belorusija po 4 točke, Švica in Grčija pa 0. O zmagovalcu kvalifikacijskega turnirja v Zürichu in potniku v dodatne kvalifikacije za SP 2015 bo tako odločala sobotna medsebojna tekma Slovenija - Belorusija.

Izbranke slovenske selektorice Marte Bon so na tekmi proti reprezentanci Grčije prevladovale od prve do zadnje minute. V uvodnih petnajstih minutah so jim Grkinje kljubovale, nato pa so slovenske igralke nekoliko odločneje pohodile stopalko za plin.

Njihova prednost je zavoljo tega konstantno naraščala in v 17. minuti je znašala že pet golov (10:5). V prvi polovici tekme je njihova najvišja prednost znašala osem golov (15:7 in 16:8).

Slovenke so že v prvem polčasu (dobile so ga s 16:9) postavile temelje za drugo zmago na turnirju, v drugem pa niso popustile niti za ped. Vseskozi so imele niti igre v svojih rokah, končna razlika v zadetih in prejetih golih (39:23) pa dovolj zgovorno priča o tem.

V slovenski reprezentanci sta bili najbolj učinkoviti Neli Irman in Lara Hrnčič, ki sta dosegli po sedem golov, Ana Gros pa je tekmo končala s šestimi zadetki. Pri Grkinjah sta bili najučinkovitejši Martha Logdanidou in Lamprini Tsakalou, ki sta se po petkrat vpisali med strelke. (sta)