6. 12. 2014

Krško - Slovenj Gradec 2011 24:31 (13:14)

Krško ostaja na zadnjem mestu lestvice v 1. NLB Leasing ligi za moške tudi po 13. krogu. Na domačem igrišču so Krčani izgubili proti ekipi Slovenj Gradec 2011 s 24:31 (13:14).

KRŠKO - SLOVENJ GRADEC 2011  24:31 (13:14)

Krško - Dvorana srednje šole Krško, gledalcev: 250, sodnika: Kočevar in Klančar (oba Ribnica).

Krško: Polutnik, Dragan, Dular, Ban 4 (3), Rozman, Sobotič 7, Žitnik, Kodrič 3, Sikošek Pelko 1, Kastelic 1, Sintič 3, Hriberšek 1, Sendelbah 2, Zoran 1, Grušovnik, Glogovšek 1.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 6, Voršič 1, Zbičajnik 5, Čivčić, Dobršek 3, Kašnik, Levc 2, Kersnik 1, Humek, Štefanič 2, Kobold 1, Krevs, Poklič 3 (1), Podstenšek 5, Štumpfl 2.

Sedemmetrovke: Krško 4 (3), Slovenj Gradec 2011 2 (1).

Izključitve: Krško 10 minut, Slovenj Gradec 2011 8 minut.

Krčani so še naprej na dnu prvenstvene lestvice. Slovenjgradčani so jim pričakovano zadali že 12. poraz v prvenstvu, sami pa so prišli do sedme zmage, s katero so se utrdili v sredini lestvice prvoligaških moštev.

Potem ko so se domači v prvem polčasu povsem enakovredno merili z gosti, vodili so tudi že za štiri zadetke (12:8), pa so Korošci ob koncu polčasa prišli do prvega vodstva (13:14), v drugem polčasu pa so se začeli oddaljevati od domačinov.

V uvodnih minutah so z delnim izidom 4:0 pobegnili na 18:13, zatem pa bolj ali manj mirno nadzorovali potek tekme. Gosti so do največje prednosti prišli pri 31:23.

Pri domačih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Tadej Sobotič, pri gostih pa je Jure Šavc dosegel šest golov, Benjamin Zbičajnik in Martin Podstenšek pa sta jih dodala po pet.

Slovenj Gradec bo tekmo 14. kroga, v kateri se bo pomeril v gosteh z Gorenjem, igral v petek, Krško pa bo v soboto gostilo Jeruzalem Ormož. (sta)