6. 12. 2014

Sviš - Istrabenz Plini Izola 27:27 (13:10)

Tekma Sviš Ivančna Gorica - Istrabenz Plini Izola v 13. krogu v 1. NLB Leasing ligi se je končala brez zmagovalca. V Ivančni Gorici je bil končni rezultat tekme 27:27 (13:10).

SVIŠ IVANČNA GORICA - ISTRABENZ PLINI IZOLA 27:27 (13:10)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev: 250, sodnika: Lah (Ormož) in Backovič (Ljubljana).

Sviš Ivančna Gorica: Tekavec, Nered 4, Bregar, Marušič 3, Zavodnik 5, Hrovat, Pekeč, S. Stopar 7 (1), Košir, Kalabič 5, Slapničar, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 1, Bučar, Košir.

Istrabenz Plini Izola: Jurič 3, Madžarevič, Grbec, Božič 9 (5), Stepančič 4, Žgavec, Čosić 5, Selišnik 4, Vončina, Vukovič, Gomezelj 1, Kević, Matijaševič.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 1 (1) , Istrabenz Plini Izola 8 (5).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 12 minut, Istrabenz Plini Izola 6 minut.

Rdeča kartona: Slapničar (59.), Selišnik (60.).

V obračunu ekip s spodnjega dela prvenstvene lestvice je razmerje ostalo enako kot pred tekmo, Sviš ima točko več kot ekipa iz Izole. A s končnim izidom so lahko bolj zadovoljni gostje, saj so domači zapravili tri gole prednosti v 57. minuti.

Domača ekipa je imela večji del prvega polčasa majhno prednost, jo nato povečala na dva gola, pred odmorom pa že na tri (13:10). Nadaljevanje je bilo za Sviš še boljše, saj se je naskok sredi drugega dela povečal že na +5.

A nato so gostje počasi začeli nižati razliko, vseeno pa je še tri minute pred koncem kazalo, da bosta točki ostali doma, saj je bilo na semaforju 27:24. Toda domači nato niso dosegli nobenega gola več, gostje pa še tri in prišli do 27:27.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Simon Stopar, pri gostih pa jih je devet prispeval Peter Božič.

V naslednjem krogu bo izolska ekipa 13. decembra gostovala v Ribnici, isti dan pa bo Sviš gostil Trimo Trebnje. (sta)