6. 12. 2014

Urbanscape Loka - Krka 34:22 (19:8)

Škofjeločani so v 13. krogu v 1. NLB leasing ligi zabeležili šesto prvenstveno zmago. V domači dvorani Poden so premagali goste iz Novega mesta z visokim rezultatom 34:22 (19:8).

URBANSCAPE LOKA - KRKA 34:22 (19:8)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 200, sodnika: Sok (Ormož) in Smolko (Gornja Radgona).

Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Panjtar, M. Vrbinc 3, Šibanc 3, Gartner, Lapajne 4, Kavčič 5, Štremfelj 1, Korošec 1, Čebron 1, Bradeško 5, Dolenec 4, Rant 4 (2), Bergant, Rebič 2, Setnikar 1 (1).

Krka: Jurečič 5 (1), Lavrič, Bevec 3, Rojc 1, Pršina, Štangelj, Adamčič, Jakše 2 (1), Rašo, Smolnik 4 (1), Furdi 1 (1), Cvikl 2, Božič, Potić 4, Klobčar.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Krka 4 (4).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Krka 6 minut.

Igralci iz Škofje Loke so se z zmago malce otresli današnjih tekmecev na lestvici. Pred tem sta bili ekipi točkovno izenačeni, zdaj pa so Škofjeločani skočili na osmo mesto, Novomeščani pa so deseti.

Domači so se od gostov začeli oddaljevati v 12. minuti, ko so prek Januša Lapajneta zadeli za 6:4. Glavni del posla pa so opravili med 17. in 28. minuto, ko so naredili delni izid kar 9:0 in praktično odločili zmagovalca.

Drugi polčas je bil zgolj formalnost, največja razlika pa je znašala +13 malo pred koncem tekme.

Pri domačih sta po pet zadetkov dala Aleks Kavčič in Žiga Bradeško, pri gostih pa jih je pet zabil Jan Jurečič.

Škofjeločani bodo prihodnjo soboto v 14. krogu gostili Celjane, Krka pa bo dan prej gostovala pri Slovanu. (sta)