6. 12. 2014

Riko Ribnica - Jeruzalem Ormož 38:27 (23:13)

Igralci Rika Ribnice so v 13. krogu v 1. NLB Leasing lige dosegli novo zmago. Pred domačimi gledalci so Ribničani premagali Jeruzalem Ormož z 11 goli razlike - bilo je 38:27 (23:13).

RIKO RIBNICA - JERUZALEM ORMOŽ 38:27 (23:13)

Ribnica - Športni center, gledalcev: 300, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Košmrlj 1, Leban 10 (2), Markovič 3, Pucelj 3, Grebenc 3, Nosan 5, Henigman 5, Batinič 3, Skušek 3, Fink 2, Atanasov, Andoljšek, Pucelj, Merhar.

Jeruzalem Ormož: Šutalo, Balent, Kavčič 1, Mesarić 1, Gregorc 1, Čudič 11 (6), Bogadi 4, Radujković 1, Petrovič 1, Veselko 3, Kolmančič 1, Rajšp 1, Kosi 1, Kocbek 1, Grizolt, Topolovec.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (2), Jeruzalem Ormož 7 (6).

Izključitve: Riko Ribnica 12 minut, Jeruzalem Ormož 12 minut.

Obračun sredine prvenstvene lestvice je zanesljivo pripadel Ribničanom, ki so z osmo zmago ostali za petami četrtouvrščenemu Trebnjemu. Na drugi strani Jeruzalem Ormož, ki je orožje položil že v prvem polčasu, s sedmim porazom za Ribničani zdaj zaostaja že za pet točk.

Gostitelji so tekmecem od prve minute dalje dali vedeti, da bodo tokrat le stežka prišli do ugodnega izida. Z dvema zadetkoma Patrika Lebana in enim Blaža Nosana so takoj povedli s 3:0, prednost pa nato plemenitili, predvsem na Lebanovih krilih, ki je že v prvem polčasu dosegel devet zadetkov.

Še zadetek več pa je znašala njihova prednost ob glavnem odmoru. Po njem so zlahka nadzirali dogajanje, povedli tudi že za 12 golov (31:19) in zanesljivo osvojili novi točki.

Prvi strelec domačih je bil Leban z desetimi goli, pri gostih pa je Bojan Čudič dosegel še enega več.

Ribničani bodo v 14. krogu prihodnjo soboto gostili Izolo, Jeruzalem pa bo gostoval v Krškem. (sta)