10. 12. 2014

Moška reprezentanca U-16 je dvakrat ugnala vrstnike iz Italije

Selekcija, ki začenja reprezentančno pot in je prihodnje leto čaka nastop na olimpijskem festivalu evropske mladine v Gruziji, je odigrala dve tekmi z italijanskimi vrstniki in obe gladko dobila. Januarja bodo varovanci trenerja Saše Prapotnika odigrali še dve tekmi s Hrvaško.

Prva tekma

Slovenija - Italija 31:23 (16:8)

Zreče - Športna dvorana OŠ Zreče. 50 gledalcev. Sodnika: B. Pajič in Čretnik.

SLOVENIJA U-16: Dragovan, Dobaj; Ozmec 1, Kunst 6 (1), Horvat 3, Ocvirk 6, Ma. Kotar, Kosi 1 (1), Drobež 3, Rozman 2, Novak 2, Bogovič 1, Kavčič 1, Dobovičnik 5, Švalj. Trener: Saša Prapotnik.

ITALIJA U-16: Pietrapiana, Crosara; Angiolini 1, Aragona 1, D Antino, Fantinato 2, Matha 3, Mazzieri, Moser, Nocelli 5 (3), Pesci 6, Savini, Seghizzi, Tedesco 1, Weger 3. Trener: Fabrizio Ghedin.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Italija 4 (3).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Italija 2 minuti.

Reprezentanca Slovenije, letnik 1998 in mlajši, je v okviru priprav na olimpijski festival evropske mladine, ki bo leta 2015 potekal v Gruziji, odigrala pripravljalno tekmo proti sovrstnikom Italije. Z dobro igro v obrambi so si Slovenci do odmora priigrali osem zadetkov prednosti (16:8). V nadaljevanju je čvrstina v obrambi zbledela, kar se je poznalo na kar petnajstih prejetih zadetkih v drugem polčasu.

Drugi del tekme se je končal z izidom 15:15, kar je dobro opozorilo za ekipo pred prihodnjimi tekmami. Najvišja prednost Slovenije je v treh primerih znašala deset zadetkov. Od 26. do 30. decembra 2014 ekipo čakajo priprave v Ljubljani, 9. in 10. januarja 2015 bodo varovanci trenerja Prapotnika gostovali v Umagu, kjer bodo odigrali dve pripravljalni tekmi proti reprezentanci Hrvaške.

Druga tekma

Slovenija - Italija 31:26 (18:10)

Zreče - Športna dvorana OŠ Zreče. 50 gledalcev. Sodnika: Kavalar in Cvetko.

SLOVENIJA U-16: Rebevšek, Seme; T. Hebar 1, Gartner 4, Ciglar 2, Žižek Cvetko 1, Serdinšek Ekart 7, Justin 9 (2), Lenart 1, Batagelj 3, Leš 3. Trener: Saša Prapotnik.

ITALIJA U-16: Pietrapiana, Crosara; Angiolini 1, Aragona 2, D Antino 5 (1), Fantinato 1, Matha 2, Mazzieri 1, Moser 3, Nocelli 1 (1), Pesci 2 (1), Savini, Seghizzi 2, Tedesco 2, Weger 1, Borgianni 3. Trener: Fabrizio Ghedin

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Italija 3 (3).

V drugi pripravljalni tekmi proti Italiji je priložnost za igro dobila druga garnitura nadarjenih slovenskih igralcev letnika 1998 in mlajši. Slovenija je odlično začela tekmo in povedla z 9:2. Do odmora je prednost naših fantov že narasla na +8 (18: 10).

Podobno kot na prvi tekmi so rokometaši trenerja Saše Prapotnika v drugem polčasu popustili in Italija je drugi del tekme dobila z izidom 16:13. Italijani so se dobrih deset minut pred koncem uspeli približati na -3 (25:22), bližje pa zaradi kvalitete slovenskih rokometašev ni šlo.