9. 12. 2014

ŽRK Krka – ŽRK Branik 32:24 (16:13)

Stopiče - Športna dvorana. 70 gledalcev. Sodnika: Košir in B. Pirc.

ŽRK Krka: Korenič (8 obramb), Pavlič (2 obrambi), Ražem 4, Kramar 3, Pavlič 1, Avbelj 6, T. Rudman 3, Radojčič, Legan, Veble 10 (6), Barbič, Špelič, Žlajpaha, A. Rudman 3, Leskovec 1, Valjavec. Trener: Salvador Kranjčič.

ŽRK Maribor Branik: Durakič, Abramovič, Hrastnik 2, Gomilšek, Stanko 14 (7), Frangeža, Trobas 2, Želja 2, Močnik, Horvat, Oberžan 1, Kreft 1, Kelc, Borovčak 2. Trener: Stane Strmšek.

Sedemmetrovke: Krka 7 (6) , Branik 8 (7)

Izključitve: Krka 10 minut , Branik 8 minut .

V devetem krogu 1. A DRL za ženske so Novomeščanke ugnale Mariborčanke.

V prvem polčasu so Krkašice že v deseti minuti postavile stvari na svoje mesto in takoj povedle za pet zadetkov, ko je semafor kazal 7:2 za domačinke v nadaljevanju prvega polčasa se trdožive Mariborčanke niso predale in so vseskozi ogrožale rokometašice Krke in do konca prvega polčasa so uspele znižati razliko na vsega tri zadetke.

Polčas je bil 16:13. V nadaljevanju drugega polčasa so Krkašice ponovno stopile na plin in takoj ušle Mariborčankam za sedem zadetkov, ko je bil rezultat 20:13 v 42. minuti. Ponovno so se trdožive gostje iz Maribora uspešno vrnile in z delnim izidom 4:0 zmanjšale razliko v 46. minuti na vsega tri zadetke zaostanka.

Po slabši igri gostiteljic v obrambi je domači trener Salvador Kranjčič posegel po minuti odmora in tako dekleta umiril kar je botrovalo ostrejši obrambi in napadalnejši igri v napadu.

Tako so domače rokometašice v 56. minuti ušle gostjam na deset zadetkov prednosti. Končni rezultat tekme je bil 32:24.