13. 12. 2014

Urbanscape Loka - Celje Pivovarna Laško 28:36 (15:19)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško tudi po 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi ostajajo edini s 100-odstotnim točkovnim plenom. Na gostovanju v Škofji Loki so Celjani zmagali z osmimi goli razlike - končni rezultat je bil 36:28 (19:15).

URBANSCAPE LOKA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:36 (15:19)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 450, sodnika: Pirc (Krško) in Košir (Preddvor).

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 2, Šibanc 3, Gartner, Lapajne 11 (6), Kavčič 2, Štremfelj, Korošec 1, Čebron, Bradeško 4, Dolenec, Rant 2, Bergant, A. Vrbinc, Rebič 2, Setnikar 1.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Ivić 1, Žuran, Janc 4, Razgor 3, Marguč, Poteko 5, Miklavčič 3, Slišković 7, Zarabec 6 (1), Kodrin, Kasal, Žvižej 5, Malus.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 6 (6), Celje Pivovarna Laško 1 (1).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Celjani tudi po gostovanju na Gorenjskem ostajajo neporaženi v državnem prvenstvu. V škofjeloški dvorani Poden so dosegli štirinajsto zmago v nizu in zadržali dve točki prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Velenja, gostitelji pa so doživeli osmi poraz.

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so šele v drugi polovici dokončno zlomili odpor gostiteljev, ki jih je spodbujalo 450 gledalcev. V prvem polčasu so jim Gorenjci z bojevito predstavo dokaj dobro kljubovali in na odmor odšli le z minus štiri (15:19).

V drugem polčasu pa jim Škofjeločani zavoljo pomanjkljivosti v kakovosti in izkušnjah enostavno niso več mogli slediti. Celjani so hitro povedli s 25:17, lepo zalogo v zadetkih pa nato zadržali do konca dvoboja.

Pri slovenskih prvakih sta bila strelsko najbolj učinkovita Ivan Slišković s sedmimi in Miha Zarabec s šestimi zadetki, v domači je Januš Lapajne dosegel enajst golov.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila ljubljanski Slovan, škofjeloška pa bo gostovala v Sevnici. Obe tekmi bosta v soboto, 20. decembra. (sta)