13. 12. 2014

Ljubljana – Zelene Doline Žalec 22:31 (14:12)

Prednovoletni sobotni rokometni dan so v Galjevici sklenile članice Ljubljane, ki so gostile Žalčanke. Domačinke so se predstavile v dobri luči in večino tekme vodile, a v zadnjih minutah je do izraza prišla večja izkušenost gostij, ki so zasluženo slavile z rezultatom 22:31.

Ljubljančanke so v prvih minutah presenetile in po treh zadetkih Aneje Beganović in dveh Saide Čehić v sedmi minuti vodile že s 5:1. Vodstvo so držale vse do 20. minute, ko so Žalčanke izenačile na 10:10. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa so pobudo znova prevzele Ljubljančanke in po prvem polčasu vodile z 14:12.

V drugem polčasu so gostje z delnim rezultatom 1:3 hitro izenačile (15:15), pri rezultatu 17:18 pa je sledila serija šestih zaporednih zadetkov Žalčank s katerimi so ušle na 17:23. Domača trenerka je poskušala z menjavami znova ujeti priključek, a Žalčanke so tudi v nadaljevanju držale svoj tempo. Tik pred koncem tekme so povedle za deset (21:31), a je Aneja Beganovič z zadetkom pet sekund pred koncem zmanjšala zaostanek Ljubljančank na -9.

Tekma se je končala z rezultatom 22:31. Aneja Beganovič je s sedmimi zadetki postala najboljša strelka domačink, Špela Okleščen je na drugi strani dosegla devet zadetkov.

Ljubljana – Zelene Doline Žalec                22:31 (14:12)

Ljubljana – Športna dvorana na Galjevici. 80 gledalcev. Sodnika: Klančar in Kočevar.

LJUBLJANA: Jantol, Černetič, Prepeluh, Abina 3, Petauer 2, Zof, Štular 4, Gregorc, Čehić 3, Nosan, Kujundžič, Beganović 7, Senčur, Oder 3.

ZELENE DOLINE ŽALEC: Potočnik, Danijel, Majcen, Korotaj 3, Čede, Zrnec 2, Sutaj, Turnšek 4, Okleščen 9, Košir M., Feldin 4, Pirc 7, Kompan 1, Košir J. 1, Pandžič.

Sedemmetrovke: Ljubljana 9 (6), Žalec 5 (5)

Izključitve: Ljubljana 14 minut, Žalec 8 minut