13. 12. 2014

Grosuplje – Cerklje 32:27 (17:15)

Grosuplje – Cerklje        32:27 (17:15)

Grosuplje - Športna dvorana Brinje, gledalcev: 80, sodnika: Škvarč in Turnšek.

Grosuplje: B. Grum (16 obramb), Ljutič,  J. Grum 3, Mušič 1, Corel 8 (3), Rede, Kump 1, Ferkulj, Kastelic 11, Repar, Pevec 2 (2), Kokot, Petan 3, Šemrov 3, Petrovič 1.

Cerklje: Miščevič,  Fajon, Česen, Stare 7, Korošec, Setnikar 6,  Slak, Arh 2, Marojevič, Mušič, Demšar, Stanonik 1, Matičič 4, Šimon 7 (1), Zlatnar.

Sedemmetrovke: Grosuplje 6 (5),  Cerklje 2 (1).

Izključitve: Grosuplje 12 minut, Cerklje 14 minut

Tekmo so sicer bolje odprli gostje, ki so v tretji minuti povedli z rezultatom 3:1, a so jih domačini hitro ujeli in v šesti minuti povedli s 4:3. Igra je v nadaljevanju potekala »gol za gol«, šele proti koncu prvega dela se je razlika povečala  na tri zadetke prednosti za domače.  Z uspešno izvedenim metom s sedmih metrov je Šimon po preteku prvih 30 minut to razliko znižal in postavil rezultat polčasa 17:15. za Grosuplje.

V drugem delu so domači s preudarno igro vzdrževali prednost dveh – treh zadetkov. Ko so v 50 minuti povedli s petimi zadetki prednosti (28:23), je bilo videti, da je tekma odločena. Z delnim izidom 4:1 so Gorenjci v 57 minuti prišli na -2 (29:27), vendar jim domači z strnjeno obrambo in učinkovitim napadom niso dopustili presenečenja in zasluženo slavili tretjo domačo prvenstveno zmago.