15. 2. 2014

Sevnica - Ribnica Riko hiše 26:28 (18:15)

Sevnica je v 21. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške doživela trinajsti poraz. Pred domačimi gledalci so Sevničani klonili proti četrtouvrščeni ekipi iz Ribnice, ki je tako dosegla trinajsto zmago v letošnjem prvenstvu.

SEVNICA - RIBNICA RIKO HIŠE 26:28 (18:15)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).

Sevnica: Bratanovič, Flajs 4, Dražetič 6, Gorenjak 1, Brečko, Djurdjevič 8 (4), Ošlovnik 1, Božič, Novšak, Grušovnik, Brilej 5, Bezgovšek, Fižuleto, Pernovšek, Gjerek 1, Župevc.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Abrahamsberg, Marković 7, Fink 9, Leban 4 (1), Atanasov, Pahulje, Henigman, Andoljšek, Kljun, Nosan 3 (1), Merhar 1, Batinič 4 (1), Pucelj, Grebenc, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (4), Ribnica Riko hiše 7 (3).

Izključitve: Sevnica 10 minut, Ribnica Riko hiše 16 minut.

Rdeča kartona: Pucelj (Ribnica Riko hiše, 47. minuta), Merhar (Ribnica Riko hiše, 53. minuta).

Ribničani so se po zmagi na gostovanju utrdili na četrtem mestu na prvenstveni lestvici, potem ko so predvsem v zadnjih petnajstih minutah tekme zaigrali odločno, uprizorili preobrat in strli Sevničane, ki so pred zadnjim krogom rednega dela na osmem mestu.

V prvem polčasu so bili za odtenek boljši gostitelji, ki so bili ves čas v vodstvu. Tudi za štiri gole, na glavni odmor pa so nesli tri zadetke prednosti (18:15). Po odmoru so prednost še povečali na 20:15, imeli še v 44. minuti prednost štirih zadetkov (24:20).

Nato pa so se začele črne minute domačih in preporod gostov. Ti so z delnim izidom 5:0 povedli s 25:24, nato pa domačim do konca dovolili le še dva zadetka, sami pa so jih zabili še tri, dva od teh Patrik Leban.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil sicer Blaž Fink z devetimi goli, pri domačih jih je osem zabil Miloš Djurdjevič.

Ribniška ekipa bo v zadnjem krogu prvega dela državnega prvenstva gostila Slovan, sevniška pa bo gostovala v Izoli. Obe tekmi bosta v soboto, 22. februarja.