23. 2. 2014

Maribor Branik dobil derbi proti Celjanom v zadnjem krogu rednega dela v 1. NLB Leasing ligi

Na zadnji tekmi 22. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se v dvorani Tabor pomerila Maribor Branik in Celje Pivovarna Laško. Derbi zadnjega kroga rednega dela tekmovanja se je končal z zmago Mariborčanov, ki so bili boljši z 32:30 (18:15).

MARIBOR BRANIK - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 32:30 (18:15)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 1700, sodnika: Rižner in Teršek.

Maribor Branik: Škalički, Vran (9 obramb), Čudič, Štefanič, Žmavc, Kaleb 6 (1), Jamnik 5 (2), Poklar 2, Razgor 5, Kodrin, Hrastnik 2, Fidel, Zarabec 5, Kleč 1, Sok, Marić 6.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (7 obramb), Skok, Blagotinšek, Mlakar 1, Marguč 13 (8), Žuran, Janc, Razgor, Skube 5, Poteko 2, Slišković 2, Potočnik, Zelenović 3, Žabič, Lekai 2, Žvižej 2.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (3), Celje Pivovarna Laško 8 (8).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Celje Pivovarna Laško 6 minut.

Celjani so tretjič v tej sezoni ostali praznih rok na domačem prizorišču, po dveh porazih z Velenjčani so jim mero vzeli še tekmeci iz Maribora. Za slovenske podprvake in papirnate favorite sezone 2013/14 je poraz prišel ob nepravem času, končnico za prvaka bodo namreč začeli s kar petimi točkami zaostanka za vodilnimi Velenjčani in le tremi točkami prednosti pred tretjeuvrščenimi Mariborčani.

V mariborski Dvorani Tabor, kjer se je zbralo okoli 1.700 ljudi, so gledalci videli pravi štajerski rokometni derbi med Mariborčani in Celjani. V izjemno napetem in na trenutke precej vročem srečanju so najprej za več kot zadetek prednosti povedli Mariborčani, ki so z golom Grege Jamnika v osmi minuti povedli 5:3. Nato so Celjani dvakrat izenačili, v 14. minuti pa so varovanci Marka Šibile z delnim izidom 4:0 povedli z 10:6, potem ko je zadel mladi Hrvat Ante Kaleb.

Priigrano prednost pa so vijoličasti rokometaši z borbeno igro v obrambi in racionalnostjo v napadu zadržali vse do odhoda na odmor. Prednost iz prvega dela srečanja so Mariborčani uspeli zadržati vse do 42. minute, ko je odlično razpoloženi Marino Marić zadel za 24:20. Nato pa so Celjani pričeli zaostanek manjšati in ga predvsem na krilih Gašperja Marguča in Sebastjana Skubeta uspeli izničiti v 50. minuti, ko je bil uspešen prav Skube. Sledila je napeta končnica, gostje iz Celja pa so imeli po zaslugi Mateja Lekaia v 56. minuti še prednost zadetka (30:29).

Mariborčani so nato v nervoznem zaključku uspeli ubraniti vse nalete Celja, na drugi strani pa so zadeli Jamnik, Marić in Zarabec ter tako poskrbeli za zasluženo slavje mariborskih rokometašev. Slednji so se pred končnico za prvaka Celjanom na drugem mestu ponovno približali na samo tri točke zaostanka, za vodilnim Gorenjem pa zaostajajo za osem.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Marić in Ante Kaleb, ki sta dosegla po šest golov, v celjski pa je Gašper Marguč dosegel 13 zadetkov, od tega osem s sedemmetrovke.

V skupini od prvega do šestega mesta (končnica za prvaka) bodo nastopali Gorenje Velenje, Celje Pivovarna Laško, Maribor Branik, Ribnica Riko hiše, Trimo Trebnje in Sevnica. V skupini od 7. do 12. mesta (končnica za obstanek) bodo igrali Krka, Jeruzalem Ormož, Slovan, Istrabenz Plini Izola, Krško in Sviš Ivančna Gorica. Vse ekipe v končnico prenašajo vse točke, osvojene v rednem delu 1. NLB Leasing lige.