18. 4. 2014

Mladinke v prvem krogu kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na SP tesno izgubile z Romunijo

Ženska mladinska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir na Islandiji za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu na Hrvaškem začela s porazom. Slovenke so v prvem krogu skupine 2 v Reykjaviku izgubile proti Romuniji z 29:31 (15:16).

SLOVENIJA - ROMUNIJA 29:31 (15:16)

Reykjavik - Dvorana Vikin, sodnika: Santos in Fonseca (oba Portugalska).

Slovenija: Tripkovič, Krošelj, Hrovatič, Milakovič 3, Mrmolja 3, Ferfolja, Jagurdžija 2, Regner 2, Melavc, Leški 11, Jurič, Pirc 2, Markovič, Zulič 4, Pišek, Valjavec 2.

Romunija: Inculet, Enache, Dedu, Chiricuta 4, Tiron 3, Zamfirescu 1, Perianu 7, Corban, Carabulea 3, Constantinescu 2, Pricopi 5, Tamas, Cicic 1, Safta, Chirila, Cirjan 5.

Sedemmetrovke: Slovenija 11 (9), Romunija 2 (2).

Izključitve: Slovenija 16 minut, Romunija 10 minut.

Po dveh začetnih izenačenjih (1:1, 2:2) so si Slovenke prvo prednost z dvema zadetkoma priigrale pri rezultatu 4:2. Enaka razlika je bila nato še trikrat (5:3, 7:5, 8:6), romunske mladinke pa so ravnotežje spet vzpostavile sredi prvega polčasa (9:9).

Slovenske rokometašice so zatem odgovorile z delnim izidom 3:0 in prvim vodstvom s plus tri (12:9 v dvajseti minuti), po približevanju nasprotnic na 12:13 pa si je Voglarjeva četa spet priigrala takšen naskok (15:12). Toda končnica prvega polčasa je bila povsem v znamenju Romunk, ki so dosegle kar štiri zadetke zapored, ob tem niso prejele nobenega, tako da so si pri rezultatu 16:15, s katerim sta reprezentanci tudi odšli na odmor, priigrale tudi prvo vodstvo na tekmi.

Zanimivo je, da v prvih tridesetih minutah Romunke niso imele niti ene sedemmetrovke, Slovenke pa kar sedem (od tega pet v uvodnih desetih minutah), pri izključitvah pa je bilo stanje naslednje: Romunke so v prvem polčasu na kazenski klopi presedele le dve minuti, slovenske mladinke pa kar deset. Začetek drugega polčasa je pripadel Romunkam, ki so dvakrat zapored zadele v polno in po skupnem delnem izidu kar 6:0 povedle z 18:15.

Toda slovenske rokometašice so jih kmalu ujele (19:19), naslednje izenačenje na 20:20 pa je bilo na žalost naših igralk tudi zadnje na tekmi v dvorani Vikin v Reykjaviku. Romunke so petkrat povedle z dvema goloma razlike, Slovenke so prav tolikokrat prišle na minus ena, toda rezultata jim ni uspelo več izenačiti.

Pri vodstvu s 26:25 je romunska izbrana vrsta še trikrat zatresla našo mrežo in slabih deset minut pred koncem je bilo pri slovenskem zaostanku s 25:29 konec sanj o morebitni zmagi. Ekipa selektorja Bojana Voglarja je v končnici sicer dosegla tri zadetke zapored in se približala samo na 29:30, toda nato je bila uspešna Andrea Elisa Chiricuta za 31:29, časa in možnosti, da bi Slovenija iztržila vsaj neodločen izid in točko, pa ni bilo več.

Na prvi tekmi v skupini na Islandiji je domača reprezentanca izgubila proti Ukrajini z 29:31 (16:17). Slovenke se bodo v drugem krogu v soboto, 19. aprila, pomerile z Ukrajino, v nedeljskem zadnjem krogu pa še z gostiteljicami.