18. 4. 2014

Krka - Jeruzalem Ormož 26:28 (17:15)

Na prvi tekmi petega kroga končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Krka in Jeruzalem Ormož. Boljši so bili gostje iz Ormoža, ki so v Novem mestu slavili z 28:26 (15:17).

KRKA - JERUZALEM ORMOŽ 26:28 (17:15)

Novo mesto - Športna dvorana Marof, gledalcev: 150, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Krka: Jurečič 2 (1), Suholežnik, Didovič 2, Okleščen 2, Štanjel, Maričič, Irman 7 (2), Grubar, Jakše, Rašo, Orlič, Cvikl 3, Zaponšek, Potič 6, Adamčič 3, Klobčar 1.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič, Kolmančič, Putarek, Bogadi 3, Radujkovič 5, Čudič 9 (1), Gregorc 5 (2), Belec, Mavrič, Cvetko, Šišmanovič 5, Mesarič 1, Rajšp, Peček, Kirič.

Sedemmetrovke: Krka 5 (3), Jeruzalem Ormož 6 (3).

Izključitve: Krka 0 minut, Jeruzalem Ormož 2 minuti.

V izenačenem srečanju so si rokometaši iz Ormoža šele v končnici dvoboja priborili tesno zmago. Z uspehom v Novem mestu so se vsaj za dan zavihteli na vrh spodnjega dela slovenske rokometne lige.

Kljub porazu so zadovoljni tudi v novomeškem taboru, saj imajo pred Krškim in Ivančno Gorico, ki se prav tako borita za obstanek v elitni druščini slovenskega rokometa, še vedno šest točk naskoka. Razlog za optimizem je bila dobra igra Krke, favorizirani gostje na tekmi namreč niso nikoli imeli večje prednosti od dveh golov.

Za tesno zmago gostov sta v zadnji minuti poskrbela Bojan Čudič in Daniel Mesarič, saj je dobro minuto pred koncem nazadnje izid izenačil Boris Jazbec na 26:26.

Po praznikih bo prihodnjo soboto v Ormožu gostovala ekipa Krškega, Krka pa bo gostovala v Izoli.