19. 4. 2014

Ribnica Riko hiše - Maribor Branik 26:26 (12:15)

Igralci Ribnice Rika hiš in Maribora Branika so se v petem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške razšli brez zmagovalca. Tekma v Ribnici se je končala z neodločenim izidom - bilo je 26:26 (12:15).

RIBNICA RIKO HIŠE - MARIBOR BRANIK 26:26 (12:15)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Atansasov 2, Abrahamsberg 10 (2), Pucelj 2, Nosan 5 (1), Fink 1, Grebenc 3, Markovič 3, Merhar, Andoljšek, Henigman, Košmrlj.

Maribor Branik: Škalički, Čudič, Vran, Marić 8, Kaleb 5 (2), Hrastnik 5, Jamnik 5, Zarabec 3, Kleč, Kodrin, Fidel, Mavc.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 3 (3), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 14 minut, Maribor Branik 8 minut.

Rdeča kartona: Beguš (trener RRH, 29. minuta), Košmrlj (Ribnica Riko hiše, 60. minuta).

Tekma med Ribničani in Mariborčani ni spremenila stanja na prvenstveni razpredelnici. Mariborčani so na tretjem mestu ohranili osem točk prednosti pred Ribničani in bržkone bodo tudi sezono sklenili na tem mestu.

V prvem polčasu so imeli gostje iz štajerske prestolnice vseskozi rezultatsko prednost, nekajkrat tudi za štiri gole (8:4, 13:9). Domači rokometaši so tik pred koncem prvega polčasa ostali brez trenerja Roberta Beguša, ki sta mu sodnika zaradi ugovarjanja pokazala rdeči karton.

Prvi polčas se je končal s tremi zadetki prednosti za Štajerce (15:12). V drugem delu pa so domači predvsem po zaslugi razpoloženega Črta Abrahamsberga v uvodnih desetih minutah naredili delni izid 5:1 in prvič na tekmi povedli.

Minimalno prednost so gostitelji obdržali do končnice. V 56. minuti je Jan Grebenc poskrbel za minimalno vodstvo Ribničanov, v predzadnji minuti pa sta zadela najprej Gašper Hrastnik za izenačenje (25:25) in nato Blaž Nosan za novo vodstvo domače ekipe (26:25). Končni izid (26:26) je v zadnji minuti postavil Ante Kaleb.

Mariborčane prihodnji teden čaka gostovanje v Sevnici, Ribničani pa bodo gostili Celjane.