25. 4. 2014

Istrabenz plini Izola - Krka 29:25 (11:12)

Rokometaši ekipe Istrabenz Plini Izola so se v šestem krogu veselili že pete zmage v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi. Primorci so bili v domači dvorani uspešnejši od novomeške Krke z 29:25 (11:12).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - KRKA 29:25 (11:12)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Jurič 3, Vidali, Božič 7 (3), Kojić 1, Bubnić, Čosić 7, Redžić, Vuković, Smolnik 9, Zorič-Stepančič 2, Rončević, Matijaševič, Vidic.

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 3, Suholežnik, Lavrič, Didovič 2, Okleščen 4, Maričič, Irman 1, Furdi, Orlič, Cvikl 3 (1), Potić 3, Adamčič 1, Klobčar 7 (2).

Sedemmetrovke: Istrabenz plini Izola 5 (3), Krka 4 (3).

Izključitve: Istrabenz plini Izola 10 minut, Krka 8 minut.

Medtem ko so rokometaši iz Izole dosegli peto zmago v končnici za obstanek, so Novomeščani (iz osebnih razlogov je odstopil dosedanji trener Slavko Ivezič) doživeli peti poraz. V prvem in večji del drugega polčasa je bila tekma negotova in izenačena, prvi polčas pa se je končal z minimalnim vodstvom gostov iz Novega mesta (12:11).

V 50. minuti tekme v Izoli je bilo na semaforju 20:20. V zadnjih desetih minutah so izbranci domačega trenerja Boruta Hrena vendarle strli odpor tekmecev iz dolenjske prestolnice in se prebili na drugo mesto na lestvici v končnici za uvrstitev od 7. do 12. mesta.

V domači ekipi so blesteli Žiga Smolnik, Peter Božič in Elvin Čosić, ki so skupaj dosegli 23 od skupno 29 golov, najbolj učinkovit pa je bil Smolnik z devetimi zadetki. V poraženi ekipi je Mitja Klobčar dosegel sedem golov.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, novomeška pa Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v sredo, 30. aprila.