25. 4. 2014

Jeruzalem Ormož - Krško 32:27 (15:17)

Jeruzalem Ormož tudi po šestem krogu ostaja na prvem mestu v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi. Ormožani so tokrat v domači dvorani na Hardeku ugnali zadnjeuvrščeno Krško z 32:27 (15:17).

JERUZALEM ORMOŽ - KRŠKO 32:27 (15:17)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 100, sodnika: Kavalar in Cvetko (oba Celje).

Jeruzalem Ormož: Belec, T. Cvetko, Kolmančič, Bogadi 6, Rajšp 1, Šišmanović 4, Kocbek, Čudič 8 (3), Mesarić 4, Topolovec, Radujković 6, Gregorc, Peček 3, Žižek Cvetko, Kirič.

Krško: Žitnik, Polutnik, Miklavčič 6, Dimc 1, Romih, Dular, Ban 4 (2), Cerjak, Sobotič 2, Kučič, Kastelic, Čanžar 4 (3), Koprivc 4, Zoran 1, Omerzel 5.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 3 (3), Krško 7 (5).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 16 minut, Krško 8 minut.

Ormožani so po četrti zmagi v končnici za obstanek nad zadnjeuvrščenimi Krčani zadržali prvo mesto v skupini za obstanek, medtem ko Krško zdaj za predzadnjim Svišem iz Ivančne Gorice zaostaja že za štiri točke.

Izbranci gostujočega trenerja Sandija Markla so sijajno odprli tekmo (7:1), v 12. minuti pa še vedno vodili s plus šest (10:4). V nadaljevanju se je razmerje moči na igrišču spremenilo, gostitelji pa so v 28. minuti izenačili na 15:15.

V 34. minuti so rokometaši Jeruzalema Ormoža prvič povedli z 18:17. Deset minut pred koncem dvoboja so si priigrali neulovljivo prednost šestih golov (27:21) in Krško je na šesti tekmi v končnici za obstanek doživelo že peti poraz.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Bojan Čudič z osmimi goli, v gostujoči pa je Tomaž Miklavčič dosegel šest golov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, zasedba iz Krškega pa v Ljubljani. Obe tekmi bosta v sredo, 30. aprila.