4. 5. 2014

Rokometašice Györa v velikem finalu nadigrale Budućnost in drugič postale prvakinje Evrope

Rokometašice madžarskega Györa so zmagovalke evropske lige prvakinj za tekmovalno sezono 2013/14. V velikem finalu zaključnega turnirja najboljše četverice v Budimpešti so premagale črnogorsko Budućnost s 27:21 (15:10) in še drugič zapored postale prvakinje Evrope.

Na tekmi za tretje mesto na zadnjem dejanju evropske sezone sta se pomerila makedonski Vardar in danski Midtjylland. Dvoboj sobotnih polfinalnih poražencev je pripadel ekipi iz Skopja, ki je zmagala s 34:31 (14:12).

Budućnost v šestdesetih minutah tekme pred 10.000 gledalci v dvorani Laszla Pappa v Budimpešti ni niti enkrat iztržila neodločenega izida ali vodila. Že po dobrih trinajstih minutah igre si je Györ prvič priigral pet zadetkov prednosti (7:2), enaka razlika pa je bila tudi v 21. minuti (10:5).

V nadaljevanju sta ekipi izmenično dosegali zadetke, tako da se je razlika v korist Madžark ves čas gibala med štirimi in petimi goli, na odmor pa je branilec naslova Györ odšel s plus pet (15:10). Na začetku drugega polčasa je prednost madžarske ekipe prvič narasla na šest (16:10), toda Črnogorke so v 38. minuti razliko prepolovile - bilo je 17:14.

Enak zaostanek je imela ekipa trenerja Dragana Adžića tudi v 45. minuti (19:16), nato pa so na igrišču znova povsem zagospodarile Anita Görbicz in soigralke. Po dveh zaporednih doseženih golih je Györ povedel z 21:16, vseh dvomov o zmagovalcu pa je bilo konec šest minut pred koncem.

Takrat so si stare in hkrati nove prvakinje Evrope znova priigrale šest zadetkov naskoka (25:19). Kljub temu niso popuščale in v predzadnji minuti so poskrbele za najvišjo prednost v finalu zaključnega turnirja lige prvakinj v Budimpešti - bilo je kar 27:20.

SPORED IN IZIDI ZAKLJUČNEGA TURNIRJA LIGE PRVAKINJ:

Sobota, 3. maj 2014 (polfinale):

Györ - Midtjylland 29:26 (16:11, Görbicz 7, Amorim in Kovacsics po 5; Groot 9, Jörgensen 8)

Vardar - Budućnost 20:22 po podaljških (16:16, 6:11, Lekić 6, Pineau 5; Neagu 6, Cvijić in Mehmedović po 5)

Nedelja, 4. maj 2014:

Za 3. mesto: Vardar - Midtjylland 34:31 (14:12; Radičević in Nikolić po 6; Groot 11, Thorsgaard in Jensen po 4)

Finale: Györ - Budućnost 27:21 (15:10, Görbicz 7, Loke, Amorim in Orban po 4; Neagu 7, Dalby 5)