7. 5. 2014

Slovan - Krško 37:31 (20:18)

Na zaostali tekmi sedmega kroga v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Slovan in Krško. V dvorani na Kodeljevem v Ljubljani so bili boljši gostitelji, ki so zmagali s šestimi zadetki razlike - bilo je 37:31 (20:18).

SLOVAN - KRŠKO 37:31 (20:18)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 250, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Slovan: Hatič, Sankovič 6, Bogdanič-Jenko 3, Erak 3, Križman, Matajič Žiga 6, Cvetko 7, Župič, Skušek 3, Pogačnik 9, Kolakovič, Peterlin, Jandrič, Kovačič, Kastelic.

Krško: Miklavčič 2, Dimc, Dular 2, Ban 4, Cerjak 2, Subotič 2, Žitnik, Kučič, Polutnik, Kastelic, Kodrič 1, Čanžar 7, Koprivc 4, Zoran 3, Omerzel 4.

Sedemmetrovke: Slovan 3 (3), Krško 6 (5).

Izključitve: Slovan 6 minut, Krško 2 minuti.

Slovan, ki ga že skoraj celotno prvenstvo pestijo poškodbe in bolezni, je v zadnjih dveh tednih zato komaj sestavil nekaj lažjih treningov pred dvobojem. Vendar so varovanci trenerja Mladena Staniča navkljub vsem težavam dokazali, da imajo pravi pristop in karakter.

Brez prvega organizatorja igre Andraža Keteja, ki je poškodovan vse od tekme s Svišem, in s kopico na pol zdravih igralcev so premagali goste iz Krškega. S to zmago si je Slovan tri kroge pred koncem zagotovil obstanek v prvi ligi, Krško pa ostaja na zadnjem mestu.

V prvem polčasu je svoje delo v golu Slovana zanesljivo opravil Gregor Župič, v drugem polčasu pa ga je odlično zamenjal mladi Urh Kastelic. Krčani so po prvih tridesetih minutah zaostajali samo za dva zadetka (18:20; po izidu 9:9 so gostitelji naredili delni izid 5:1), v drugem polčasu pa niso več mogli držati koraka z oslabljenimi Ljubljančani, ki so skoraj ves čas vodili z razliko od štirih do šestih golov.

Najboljša strelca pri domačih sta bila Domen Pogačnik z devetimi zadetki in Rok Cvetko s sedmimi, pri gostih iz Krškega pa je Franci Čanžar dosegel sedem zadetkov.

Slovan bo v 8. krogu prvenstva v soboto gostoval pri ekipi Jeruzalem Ormož, rokometaši Krškega pa bodo isti dan doma igrali s Krko.