7. 5. 2014

Zagorjanke končnico zaključile z visoko zmago in jih zdaj čaka finale s Krimom Mercatorjem

V tekmi 10. kroga končnice od prvega do petega mesta v 1. A DRL za ženske je GEN-I Zagorje visoko ugnalo Zelene doline Žalec. Varovanke trenerja Bojana Voglarja so slavile s kar 16 zadetki razlike (35:19). Prva finalna tekma med GEN-I Zagorjem in Krimom Mercatorjem bo 14. maja ob 20.00 v Zagorju, druga pa na Galjevici 17. maja ob 18.00.

GEN-I Zagorje – Zelene doline Žalec 35:19 (22:11)

Zagorje – Športna dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Nikolič (Krško) in Štern (Sevnica).

GEN-I Zagorje: Pikl, Irman 8, Rebolj 4, Vrbnjak, Okleščen 2, Perić, Bratec 5, Ferfolja 3 (2), Zubak, Prašnikar, Gregorc, Ljubas 8, Mitruševska 5. Trener: Bojan Voglar.

Zelene doline Žalec: Potočnik, Majcen, Korotaj 1, Čede, Voglar, Sutaj 3, Turnšek 6 (1), Ahlin 6 (1), M. Košir, Pirc 1, Kompan 1, Tratnik, J. Košir 1, Šoberl. Trener: Dejan Tomazini.

Sedemmetrovke: Zagorje 2 (2), Žalec 3 (2).

Izključitve: Zagorje 6 minut, Žalec 8 minut.

Zagorjanke so že v prvem polčasu dokazale, zakaj so vodilne v ligi. Poleg čvrste obrambe so z hitro igro ter proti napadi povsem potolkle Žalčanke, ki so že po prvih tridesetih minutah zaostajale za enajst zadetkov (11:22).

V drugem polčasu so priložnost dobile še vse ostale igralke v domači ekipi. Kljub temu je razlika narasla na končnih 16 golov (35:19).

Še zanimivost: na tekmi je bil prisoten celoten strokovni štab Krima Mercatorja na čelu s trenerko Marto Bon.