16. 5. 2014

Sevnica - Gorenje Velenje 24:33 (12:19)

V predzadnjem (devetem) krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške je Gorenje šestič zmagalo in ima pred medsebojnim dvobojem s Celjem Pivovarno Laško enako število točk (56). Tokrat so državni prvaki iz Velenja v gosteh ugnali Sevnico s 33:24 (19:12).

SEVNICA - GORENJE VELENJE 24:33 (12:19)

Sevnica - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Sevnica: Bojič, Bratanovič, Bezgovšek 1, Ošlovnik 2, Brečko 5, Gjerek 5, Pernovšek 2, Djurdjević 4, Flajs 2 (1), Brilej 1, Grušovnik 2, Mrgole.

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, Brglez, N. Cehte 8, Medved 3, S. Burić 4, Skube, Golčar 3, Šoštarič, Papež, Vrečer 2, Gams 2, Nosan 1 (1), Oštir, Dujmovič 10 (5), Bećiri.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (1), Gorenje Velenje 6 (5).

Izključitve: Sevnica 6 minut, Gorenje Velenje 4 minute.

Velenjski rokometaši so opravili svoje delo in pred zadnjim krogom državnega prvenstva, ko se bodo v petek doma pomerili s Celjem Pivovarno Laško, ostajajo v igri za naslov državnega prvaka Slovenije. Sevnica bo svojo tekmo igrala že v sredo, ko bo gostovala v Trebnjem.

Sevničani so bili v igri do 11. minute, ko je bilo 6:4, nato pa je Gorenje zaigralo v svojem slogu in hitro višalo razliko. Ta je naraščala, po 30. minutah pa se je ustavila pri 19:12.

Gostje so z dvema zadetkoma na začetku drugega polčasa prednost še povišali. Brez težav so tudi v nadaljevanju nadzorovali potek tekme in se na koncu zasluženo veselili novega para točk.

Prvi strelec tekme je bil Marko Dujmovič z desetimi goli, Nejc Cehte jih je dodal osem. Pri Sevnici sta Žan Gjerek in Goran Brečko zadela po petkrat.