17. 5. 2014

Ribnica Riko hiše - Trimo 27:27 (14:13)

Ribničani so krog pred koncem končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi potrdili osvojitev četrtega mesta. V devetem krogu so Ribničani pred domačimi gledalci remizirali z gostujočim Trimom iz Trebnjega - 27:27 (14:13).

RIBNICA RIKO HIŠE - TRIMO TREBNJE 27:27 (14:13)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Ribnica Riko hiše: Leban 8 (3), Merhar 1, Fink 1, Atanasov, Pahulje, Grebenc 8, Henigman, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 1, Abrahamsberg 3, Batinić, Klarič, Marković 4, Perovšek, Košmrlj.

Trimo Trebnje: Femec, Radelj 3, Murčehajić, Ratajec 10 (4), Čeh, Ferlin, Skol, Sušin 2, Baznik, Rojc 3, Udovič, Ferkulj 2, Grandovec, Florjančič 7, Brana.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 3 (3), Trimo Trebnje 5 (4).

Izključitve: Ribnica Riko Hiše 6 minut, Trimo Trebnje 2 minuti.

Ribničani in Trebanjci so po medsebojnem obračunu ostali na mestih, ki so jih zasedali že pred tem krogom. Po neodločenem izidu imajo Ribničani na četrtem mestu še vedno tri točke prednosti pred Trebanjci, kar pomeni, da bodo eni in drugi na četrtem in petem mestu tudi končali zaključni prvenstva.

Gosti so tekmo začeli odločno in povedli s 3:0 in 6:2, a v drugi polovici polčasa so domači izničili prednost Trebanjcev in na odmor odšli celo z vodstvom s 14:13. V drugem polčasu so domači že vodili tudi za tri zadetke (23:20 in 24:21).

Toda v končnici tekme so se gostje iz Trebnjega znova vrnili v igro. V enakovrednem dvoboju in napeti končnici sta se ekipi na koncu zasluženo razšli z delitvijo točkovnega plena.

Pri domačih sta s po osmimi zadetki prednjačila Patrik Leban in Jan Grebenc, pri gostih pa je bil desetkrat uspešen Anže Ratajec.

Ribnica bo v zadnjem krogu v četrtek gostovala v Mariboru, Trimo pa bo dan prej gostil Sevnico.