17. 5. 2014

Istrabenz Plini Izola - Krško 24:25 (14:12)

Igralci Krškega so v devetem krogu končnice za obstanek v 1. NLB Leasing lige prišli do tretje zmage. Na gostovanju so premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 25:24 (12:14), vseeno pa ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

ISTRABENZ PLINI IZOLA - KRŠKO 24:25 (14:12)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Backovič in Palačkovič (oba Ljubljana).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Kević, Zorič-Stepančič 1, Smolnik 9 (3), Vukovič 1, Redič 4, Čosić 4, Božič 1 (1), Jurič 3, Rončevič 1, Kojič, Matijaševič.

Krško: Polutnik, Žitnik, Dular 1, Cerjak 8 (5), Ban 4, Omerzel 3, Kodrič 1, Dimc 2, Sobotič 4, Zoran 2, Kastelic.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 5 (4), Krško 5 (5).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 4 minute, Krško 8 minut.

Krčani so na Primorskem prišli do tretje zmage v tem delu prvenstva, a ostajajo na zadnjem mestu. Junak tekme je bil Tadej Sobotič, ki je prispeval zmagoviti gol v zadnji minuti. Izolčani po drugem porazu ostajajo na drugem mestu v tej skupini.

Tekma je bila precej izenačena do končnice polčasa, ko je domačim uspelo pobegniti na 14:11, na glavni odmor pa so Izolani nesli dva gola prednosti. Gostje so se po vrnitvi na igrišče hitro približali in ujeli tekmece v 38. minuti pri 16:16. Pet minut pozneje po golu Tadeja Sobotiča so povedli z 20:18, kar pa ni bil zadnji preobrat na tekmi.

Domači so namreč po treh zaporednih golih Žige Smolnika v 55. minuti vodili s 24:21, a nato se jim je ustavilo. Poti do mreže niso več našli, na drugi strani pa je Krčanom to uspelo štirikrat, odločilni zadetek je v zadnji minuti prispeval Sobotič.

V zadnjem krogu bodo Primorci v sredo gostovali pri Slovanu, Krčani pa bodo dva dni pozneje gostili Sviš Ivančno Gorico.