9. 7. 2014

Slovenske mladinke v skupini za uvrstitev od 9. do 16. mesta na SP poražene od Norveške

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca odigrala prvo tekmo v skupini za uvrstitev od 9. do 16. mesta. Slovenske mladinke so doživele visok poraz, saj so proti Norveški izgubile kar s 14 goli razlike - rezultat je bil 24:38 (10:16).

SLOVENIJA - NORVEŠKA 24:38 (10:16)

Dugo Selo - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Koo in Lee (oba Južna Koreja).

Slovenija: Tripkovič (0 obramb), Golob (4 obrambe), Hrovatič (6 obramb), Milakovič 2, Jurič 4, Mrmolja 3, Ferfolja 3 (2), Jagurdžija, Melavc, Regner, Stanko 2, Ljepoja 1, Leški 6 (3), Pirc 1, Ugrin, Pišek 2.

Norveška: Aarstad (8 obramb), Pedersen (0 obramb), Aune 1, Arntzen 3, Oftedal 2, Hagen, Jacobsen 5, Hilby 2, Obaidli 3, Enkerud 4, Bakkerud 9 (2), Ingstad 1, Venn 4, Groetan, Svenningsen 2, Aardahl 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 7 (5), Norveška 3 (2).

Izključitve: Slovenija 0 minut, Norveška 4 minute.

Naše mladinke so na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem doživele že peti zaporedni poraz. Po porazih proti Romuniji, Rusiji, Braziliji in Madžarski je ekipa selektorja Bojana Voglarja klonila tudi na prvi tekmi v skupini za uvrstitev od 9. do 16. mesta, boljša pa je bila Norveška kar z 38:24.

Norvežanke so na začetku tekme dvakrat povedle s plus dva (3:1 in 5:3), nato pa so naredile delni izd 3:0 in v 14. minuti je bilo 8:3. Toda Slovenke so jim odgovorile s tremi goli zapored in so zaostanek zmanjšale na 8:6.

Nato so pobudo spet prevzele norveške mladinke in počasi večale prednost. Najprej je bilo 10:6 v 18. minuti, zatem 12:7 v 23. minuti, po zmanjšanju razlike s slovenske strani na 12:9 pa so Skandinavke v končnici prvega polčasa po treh golih zapored povedle s 15:9.

Na začetku drugega polčasa so imele Norvežanke ves čas prednost od šestih do osmih zadetkov, ki so jo uspešno držale tudi v nadaljevanju. V 52. minuti je razlika v korist Norveške znašala sedem zadetkov (30:23 v 52. minuti) in zmagovalec je bil odločen.

Toda v končnici so Norvežanke kljub visoki prednosti in zanesljivi zmagi še stopile na plin. V zadnjih osmih minutah so dosegle kar osem golov, Slovenke pa samo enega, končnih plus 14 pa je bila tudi najvišja razlika na tekmi v Dugem Selu.